Bez seniorskog naslova za Srbiju

Aleksandra Rapajić nije uspela da iznenadi rivalku iz Kine.

Foto 37226Foto 37223 Lina Bao slavila je u finalu velter kategorije (69 kg) sa maksimalnih 5:0. Aleksandra Rapajić je pružila solidan otpor, međutim nije mogla više protiv znatno iskusnije Kineskinje koja je od prvog gonga vešto kontrolisala dešavanja u ringu. Najuzbudljiviji susreti završnog dana Kupa nacija bila su finala u lakoj velter i teškoj kategoriji. Preglasavanjem sudija (3:2) u konkurenciji bokserki do 64 kg, Ruskinja Olena Keteeva slavila je protiv Sare Kos, reprezentativne Hrvatske. Istim rezultatom okončan je i poslednji meč turnira u kategorjji preko 81 kilogram. Beloruskinja Katsiarina Kavaleva trijumfovala je nad Katarinom Tkačevom iz Rusije. Rezultati finalnih mečeva u konkurenciji seniorki dostupni su u prilogu vesti.
Očekivano, najbrojnija selekcija, bila je i najuspešnija na takmičenju u Somboru. Računajući sve četiri uzrasne kategorije reprezentativkama Rusije pripalo je 16 zlata. Slede Kina i Engleska sa po četiri, Italijanke sa tri i Srbija dve. Jedno zlato imaju selekcije Maroka, Belorusije, Kipra, Grčke, Crne Gore i Francuske. Bilo je ovo treći uzastopni Kup nacija u Somboru. Učestvovalo je 193 bokserke iz 25 zemalja. Debi na zvaničnim takmičenjima upisale su selekcije Kipra i Malija. Ovogodišnjem takmičenju nije se odazvala selekcija Kazahstana, najuspešnija na prethodnom turniru.
@ Uto, 21.01.2020. 03:22
9. kup nacija aleksandra rapajić belorusija boks crna gora engleska grčka italija kavaleva kipar lina bao mali reprezentacija srbije sombor sport tkačeva ženski boks