Trijumf za beg sa dna

Radnički - Subotica 1:0 (0:0)

Foto 28721Foto 28722 Gradski stadion. Sudija: Janjić (Gajdobra). Strelac: Čuljak u 52. minutu iz jedanaesterca. Žuti kartoni: Radeka (Radnički), Smiljanić, Ilovac, Tatalović, Benjak, Kalinić, Todorović (Subotica).
Radnički: Zorić, Martinović, Gnjatović, Josić, Baljak, Čuljak, Kozlina (Kovačević), Miletić, Radeka (Veselinović), Vemić 7 (Petković), Karas.
Subotica: Kozec, Jukić, Nikšić (Ristanović), Tatalović, Ilovac, Smiljanić, Kalinić, Mirkov, Panić, Dragić (Todorović), Rajak (Benjak).
Zaslužena pobeda crveno-belih. Tokom većeg dela meča domaći fudbaleri su bili bolji rival i više želeli sva tri boda. Međutim, nekoliko ozbiljnih prilika, u prvom delu, bile su bez prave završnice. Odlučujući trenutak dogodio se u 52. minutu. Posle šuta Čuljka lopta je u ruku pogodila dva igrača gostujuće odbrane, pa je sudija Janjić, nakon asistencije pomoćnika Mudrinića, pokazao na belu tačku. Čuljak je sigurnim šutem doveo svoj tim do vođstva i prve pobede u sezoni. Radnički je u i nastavku organizovao ozbiljnije napade, ali su najbolju šansu imali su Subotičani. Pokušaj iz slobodnog udarca zaustavila je prečka domaćeg gola. Radnički je ovim trijumfom upravo Subotici „prepustio” ligaško začelje. Sledeće nedelje Somborci će biti gosti Tekstilca. Sloga svoj meč treće kola igra danas. Čonopljance će dočekati Bačka iz Pačira. Vojvođanska liga - sever
Područna liga: ŽAK - Mladost (Bački Petrovac) 1:1, Budućnost (Mladenovo) - OFK Šikara, danas 16:30.
@ Ned, 28.08.2016. 03:07
fk bačka pačir fk budućnost mladenovo fk mladost bački petrovac fk radnički fk sloga fk subotica fk tekstilac fk žak fudbal ofk šikara područna liga sombor sport vojvođanska liga - sever