Filip ispao u Napulju

Alessio Di Mauri - Filip Krajinović 2:1 (4:6, 7:6, 6:2)

Somborski teniski as ispao je u prvoj rundi čelindžera u italijanskom gradu Napulju. Tačno dva sata i četrdeset minuta bilo je potrebno domaćem teniseru Alessio Di Mauri za trijumf nad našim Fićom. Počelo je odlično, Filip je pri rezultatu 3:3 uzeo brejk petnaest godina starijem Italijanu i mirno priveo set kraju za vođstvo. Drugi set se igrao čvrsto, Filip je bio blizu u dva navrata da prelomi meč i uzme brejk, ali iskusni Di Mauri nije dozvolio još jedno iznenađenje. U taj-brejku neshvatljiv pad koncentracije našeg tenisera, Italijan je kaznio visokim vođstvom 6:0 i spasa nije bilo. Vidno indisponiran, Fića nije uspeo da se vrati u trećem setu. Di Mauri je napravio dva brejka na početku i lagano priveo meč kraju. Krajinović je propustio šansu da na ovom čelindžeru osvoji nove ATP poene, i popravi svoj skor na lestvici najboljih. Naš teniser bio je pre ovog meča na 214. poziciji.
@ Uto, 28.09.2010. 17:13