Zatezalu veteranska bronza

Savo Zatezalo, šezdesetpetogodišnja legenda somborskog rvanja, osvojio je bronzu na Svetskom prvenstvu veterana grčko - rimskim stilom održanom u Beogradu.

Veteransko svetsko prvenstvo u rvanju grčko - rimskim stilom održano je krajem prošle sedmice u Beogradu. Savo Zatezalo, koji rve za RK „Radnički” bronzu je osvojio u kategoriji do 97 kilograma. U borbi za finale zaustavio ga je šestostruki svetski veteranski prvak Rus Aleksandar Bečkarov. Pored Zatezala na Svetskom prvenstvu je učestvovao i član RK „Soko” Slavko Skušek i plasirao se na 12. mesto u kategoriji do 58 kg. Svetsko prvenstvo je održano u sportskoj hali „Šumice” u Beogradu uz učešće preko 340 takmičara sa svih kontinenata. Rvačka reprezentacija Srbije čiji je selektor bio Savo Zatezalo osvojila je ukupno šest medalja: jednu srebrnu i pet bronzanih.
Izvor: Angelina Zazetalo | @ Čet, 19.08.2010. 01:27
beograd rk radnički rk soko rvanje sombor sport svetsko prvenstvo za veterane grčko - rimskim stilom veterani