Crveno-beli minimalac

Radnički - Zemun 1:0 (0:0)

Gradski stadion. Gledalaca oko 500. Sudija: Trailović (Zaječar), Strelac: Mišan 57. minut.
Radnički: Žakula (Čampar), Lakić, Dabić, Đoković, Vidović, Vuković, Stojković, Mišan (paunović), Dubajić, Resanović, Peruničić (Kenić).
Zemun: Kirovski, Cvetković, Savić, Crnoglavac, Mitrović, Papović (Tešić), Cvetković, Jovanović, Vujošević, Živković, Vidić (Cakić).
Uspeli su fudbaleri Radničkog da upišu tri boda i prvi put u prvenstvu pobegnu iz zone ispadanja. Jedini pogodak pao je u 57. minutu. Resanović je odlično izveo slobodnjak sa oko 25 metara. Lopta je pogodila stativu i odbila se na penal, gde se našao talentovani Mišan. Njegov ne baš silan šut ušetao se u gol za veliku radost u crveno-belom taboru. Gosti su tek po primljenom pogotku stvorili dve ozbiljne prilike, ali su sa gol crte loptu izbacivali Lakić i golman Čampar, koji je početkom nastavka zamenio iskusnog Žakulu. Trijumf somborskog drugoligaša došao je u pravo vreme. Nakon teškog poraza u Inđiji neophodni su bili domaći bodovi, uz koje će se lakše „podneti” naredna dva gostovanja. Za sedam dana sledi put u Novi Pazar, a zatim i megdan u NovoM Sadu sa Proleterom. Radnički će barem nedelju dana biti na (14.) najnižoj sigurnoj poziciji!
Prva liga Srbije - rezultati 19.kola: Teleoptik - Novi Pazar 2:0, Radnički Niš - Mladost Apatin 2:0, Sevojno Point - ČSK Pivara 2:1, Bežanija - Srem 2:0, Radnički - Zemun 1:0, Kolubara - Novi Sad 0:1, Banat - Sloga 2:1, Dinamo - Mladost Lučani 2:1, Proleter - Inđija 1:0.
Vojvođanska liga - Zapad: Solunac - Hajduk 3:0!
@ Sub, 27.03.2010. 23:19
fk radnički sport zemun igor mišan milorad resanović prva liga srbije slaven lakić sombor