Minimalac Čonopljanaca, ŽAK upisao prvi trijumf

Uvođenjem vanrednog stanja, zbog epidemije koronavirusa suspendovana su i sva fudbalska takmičenja.

Foto 4927Foto 1051
Lider vojvođanskog severa zabeležio i drugu prolećnu pobedu.  Ekipa Sloge je golom Srđana Vukovića u 23. minutu slavila protiv pretposlednje Mladosti iz Turije. Novajlija u redovima Čonopljanaca susret je odlučio evro golom sredinom prvog dela. Domaći su do tada nekako uspevali da održe rezultatsku ravnotežu. Oba tima su u finišu poluvremena ostali sa igračem manje pošto su zbog međusobnog udaranja iz igre isključeni Vasić i Grgić. Sloga: Bulović, Grgić, Bojić, Matijević (Makar), Cvetković, Vuković, Ninković (Bajčev), Vidović, Purić, Rančić, Stojaković.
Fenjeraš Radnički poražen je u Tavakutu sa 4:0 (2:0). Domaći su do vođstva stigli u 7. minutu posle očiglednog ofsajda. Strelac je bio Vojnić. Šimić je u 36. minutu kaznio promašaje gostiju, a da meč bude mirno priveden kraju pobrinuo se sudija Latinović koji je u 76. minutu dosudio krajnje sporan penal za domaći tim. Crveno-beli su od 50. minuta ostali sa desetoricom. Zbog dva žuta kartona, u svlačionisu je pre vremena morao jedan od najmlađih na terenu, Nikola Tevanović.
Poslednjeplasirani tim Područne lige zabeležio je prvu pobedu u sezoni. Žakovci su sa 4:0 slavili protiv poziciju boljeg Kulpina. Strelci za crno-bele bili su Lakić, Jovanović 2 i Savić. Nakon ovog trijumfa ŽAK je uhvatio priključak za ekipama u sigurnoj zoni. ŽAK: Kozlina, Ljuština, Carić (Vulin), Lakić, Banić, Kovačević (Racić), Sazdanić, Milanović, Savić, Jovanović, Krstić (Nikolić).
Preostala dva somborska predstavnika u Područnoj ligi osvojila su samo bod. Kordun je remizirao (1:1) na svom terenu protiv Poleta iz Karavukova, dok je Omladinac na Bukovcu poražen (0:4) od vodećeg Hercegovca iz Gajdobre.
@ Pon, 16.03.2020. 01:56
čonoplja fk hercegovac gajdobra fk kordun fk kulpin fk mladost turija fk polet karavukovo fk radnički fk sloga fk tavankut fudbal kljajićevo područna liga sela sombor sport srđan vuković