Porazi somborskih timova

Prvoligaš Somborelektro i drugoligaš Sombor ostali su bez bodova u ovom kolu.

Foto 36548Najbolje rangirani rukometni kolektiv sa teritorije grada nije uspeo da pruži ozbiljniji otpor u derbiju začelja. Sastav Dolova je susret prelomio već u prvom poluvremenu. Serijom 7:3, do odmora su obezbedili velikih osam golova prednosti koje su strpljivom igrom u nastavku susreta pretvorili u konačnih 34:22. Somborelektro je na ovom susretu nastupao bez najboljeg strelca Ilije Kolarića. Dolovčani su nakon pobede pretekli Somborce koji sada zauzimaju deveto mesto sa deset osvojenih bodova. Naša ekipa u narednom kolu dočekuje vodeću Inđiju.
Pretposlednji tim severske grupe Druge lige, Sombor, poražen je u Mostongi od Vojvode Stepe, 29:31 (15:18). Gosti su do osetnije prednosti stigli u poslednja dva minuta prvog dela. Energiju iz finiša preneli su i u nastavak susreta pa su već u uvodu stekli plus pet koje su održavali sve do same završnice. Utakmicu je obeležio desetostruki strelac u redovima Vojvode Stepe, Dragan Zukić. Danijel Kokrehelj je bio najefikasnije u domaćoj ekipi sa pet golova.
Riđički Dalmatinac večeras dočekuje Radnički iz Jaše Tomića. Ekipa Ravangrada, vodeći tim Druge lige - sever, gostuje poslednjeplasiranoj Senti.
@ Ned, 15.03.2020. 02:29
danijel kokrehelj druga liga - sever mrk somborelektro prva liga - sever rk dalmatinac rk inđija rk radnički jaša tomić rk sombor rukomet sombor sport žrk ravangrad žrk senta