Filip u četvrtfinalu

Somborski teniser igraće večeras za plasman među najbolja četiri na turniru.

Foto 37236Protivnik Filipa Krajinovića biće domaći igrač, Grigoar Barer. Francuz je u prethodnoj rundi u neizvesnom susretu preokrenuo protiv četvrtog nosioca (6:7, 6:4, 7:5), Grigora Dimitrova. Plasman u četvrtfinale atp 250 turnira je među najvrednijim rezultatima ovog tenisera. Somborac je u drugom kolu bio ubedljiv (6:1, 6:1) protiv Šveđanina Imera. Meč je trajao svega 70 minuta. Krajinović i Barere se do sada nisu sastajali. Njihov prvi međusobni duel na programu je večeras, ne pre 20:30. Boljeg čeka okršaj sa pobednikom susreta Gael Monfis (1,fra) - Norbert Gomboš (svk).
Plasman u polufinale osigurava 90 bodova i ček na oko 28.000 evra. Krajinović je plasmanom u ovu turnirsku fazu odbranio lanjske bodove u Monpeljeu. Bio je bolji od Maua i Gofana, a zatim poklekao, u tri seta, protiv Berdiha.
@ Pet, 07.02.2020. 02:01
atp 250 filip krajinović grigoar barer grigor dimitrov monpelje sombor sport tenis ymer