Bitan trijumf prvoligaša

Somborelektro - Crvena zvezda (Mokrin) 32:28 (18:15)

Foto 36712Gradska hala Mostonga. Gledalaca oko 80. Sudije: Rakićević i Joksović (obojica Novi Sad). Isključenja: Somborelektro 12 minuta, Crvena zvezda 16 minuta. Sedmerci: Somborelektro 4(3), Crvena zvezda 3(2).
Somborelektro: Maksimović, Kolarić 14, Rnjak, Gajić, Pejinović, Jović, S. Miskin 5, Ž. Miskin 4, Jokić 7, Oros 2, Domić, Kuzeljević, Veselovski, Gradinac, Terzin, Zeljko.
Crvena zvezda: Maluckov, Dražić, Ibrajter 2, Kecman 1, Putnik 4, Karanović, Domazet 4, Maluckov 6, Tepavac, Blažić.
Somborski tim je pobedio posle četiri kola. Slavili su u derbiju začelja protiv mokrinske Crvene zvezde koja je do ovog kola imala bod prednosti. Najzapaženiji kod domaćih bio je Ilija Kolarić strelac 14 pogodaka. Značajan doprinos dali su Luka Jokić, Segej i Žarko Miskin i kapiten, golman Marko Maksimović. Somborci su meč prelomili sredinom prvog dela. Stekli su tri gola prednosti koje su, iako među najmlađim timovima lige, „iskusno” zadržali do kraja meča. Somborelektro će zimsku pauzu dočekati ispred tima iz Mokrina, Radničkog 1957 iz Stare Pauzove i poslednjeplasiranog Apatina.
Druga liga - sever: PIK Prigrevica - Sombor 47:25 (22:13). Fenjeraš je bio bez šanse u duelu sa drugoplasiranim komšijama. Prigrevčani su već posle deset minuta igre imali šest golova viška.
@ Ned, 01.12.2019. 02:30
druga liga - sever ilija kolarić luka jokić marko maksimović mrk somborelektro prva liga - sever rk crvena zvezda mokrin rk pik prigrevica rk sombor sergej miskin sombor sport žarko miskin