Riđičani slavili u derbiju

Somborski drugoligaški okršaj u znaku domaćeg tima.

Foto 36419Dalmatinac - Sombor 43:27 (20:17)
Hala u Riđici. Gledalaca oko 100. Sudije: Radulović i Todorović (obojica Vrbas). Isključenja: Dalmatinac 4 minuta, Sombor 10 minuta. Sedmerci: Dalmatinac 9(5), Sombor 4(2).
Dalmatinac: Marko Vojvodić 5, Olujić, Maričić, Ležajić 9, Šveljo 1, Graovac 6, Milanko 2, Miskin 5, S. S. Macura 9, Gardijan 3, Vulinović, Miloš Vojvodić, Zelić 1, Despot 2, A. Macura.
Sombor: Dragnić 4, Cvetković 2, Mijatović, Kovač 1, Neškovski 4, Manojlović 5, Blagojević, Šuša, Roganović 3, Radosavljević 4, Kokrehelj 1, Radaković 1, Aćić 2.
Riđičani su susret prelomili u prvoj polovini nastavka. Dozvolili su gostima da 17 minuta postignu svega tri pogotka, pa je u 48. minutu rezultat glasio 33:20. Najefikasniji ugrač susreta, Strahinja Ležajić je u tom periodu postigao čak šest pogodaka. Dalmatinac je ovim trijumfom stekao dva boda prednosti u odnosu na timove sa samog dna ligaške lestvice među kojima je Sombor. Predstojećeg vikenda Somborci dočekuju uvek neugodni Metalac, Riđičani će na megdan poslednjeplasiranom Naftagasu.
Najbolji somborski rukometni kolektiv, MRK Somborleketro, izgubio je minimalnom razlikom od Mladosti TSK u Bačkom Jarku. Konačnih 33:32 (17:15). Zapaženi u timu gostiju bili su Kolarić sa devet i Sergej Miskin sa osam pogodaka. Luka Jokić je dodao pet. Sledi novo gostovanje. Protivnik je mesto i dva boda bolji Radnički 1958 iz Šida.
Druga liga - sever za žene: Deronje - Ravangrad 32:33 (15:16).
@ Uto, 05.11.2019. 04:16
druga liga - sever mrk somborelektro prva liga - sever riđica rk dalmatinac rk metalac futog rk mladost tsk rk naftagas elemir rk sombor rukomet sela sombor sport žrk deronje žrk ravangrad