Protiv Šapovalova za naslov

Somborac će igrati u finalu atp turnira serije 250 u Stokholmu.

Foto 36513Krajinović je današnjoj rundi trijumfovao protiv petog nosioca Pabla Karena Buste. Španac je dobio prvi set 6:4, ali je nakon toga bio bez odgovora za razigranog tenisera iz Sombora. Filip je u drugom setu došao do ubedljive prednosti 4:0 i bez većih problema obezbedio izjednačenje. Španac je na startu odlučujućeg seta ozbiljno zapretio. Nije uspeo da realizuje brejk prilike što je Krajinović kaznio u osmom gemu. Oduzeo je servis rivalu, a zatim potvrdio brejk i pobedu za plasman u drugo atp finale u karijeri. Filipa Krajinovića u meču za titulu čeka, 34. na svetu, Kanađanin Denis Šapovalov. Lakše od očekivanog 2:0 (7:5, 6:2) savladao je Japanca Sugitu. Dvadesetogodišnji Šapovalov i sedam godina stariji Krajinović nisu se do sada sastajali.
Trijumf u Stokholm vredi 109,5 hiljada evra. Šampionu će pripasti i 250 atp poena.
@ Sub, 19.10.2019. 20:10
atp 250 denis šapovalov filip krajinović pablo carrena busta sombor sport stokholm tenis yuichi sugita