Sloga sigurna, Radničkom oteta pobeda

Vodeći tim lige bez većih problema završio posao protiv Crvenčana. Fudbaleri Radničkog ostali bez pobede zbog nepostojećeg penala u 103. minutu.

Foto 36591 Vodeći tim lige je duel sa Crvenčanima rešio u prvom poluvremenu. Poveli su golom Ćovina u 34. minutu, da bi konačan rezultat 2:0 postavio Ninković u 45. minutu. Bio je siguran sa bele tačke. Čonopljanci su nakon ovog trijumfa stekli pet bodova prednosti nad najbližim pratiocima sastavom Mladosti Apa. Predstoji im somborski derbi. Gostuju u subotu od 15 sati fenjerašu Radničkom koji je u ovom kolu stigao do prvog prvenstvenog boda. Crveno-beli su remizirali u Pačiru, 3:3 (1:2). Poveli su gosti već u trećem minutu. Pavin je odlično izveo korner, a nesmotreni Lebović savladao svog golmana. Već u 10. minutu gosti su poveli sa 2:0. Martinović je uputio izvanredan šut sa dvadesetak metara za iznenađujuću prednost mladog somborskog tima. Nažalost, Somborci nisu uspeli da izdrže pritisak domaćeg tima u završnici poluvremena. Kovač je smanji na 1:2. Iako je bilo nekoliko ozbiljnih prilika pred oba gola promene rezultata nije bilo sve do 80. minuta. Pavićević je iskoristio nesmotrenost u odbrani gostiju i doneo izjednačenje. Međutim, somborski crveno-beli na ulasku u nadoknadu stiču novu prednost. Prodor i odlično ubacivanje Vladislava Lukića iskoristio je Aleksandar Zorica. Pogodio je suprotni ugao za 2:3. Neopravdano, glavni sudija Jovan Krušić je meč produžio više od deset minuta, u kojima je na sve načine pomagao domaćem timu da stigne do izjednačenje. Svoje zamisli realizovao je u 103. minutu. Dosudio je nepostojeći kazneni udarac za domaći tim koji je Kovač pretvorio u konačnih 3:3. Radnički je od ovog kola jači za novog člana stručnog štaba Sretena Jeleta Vilotića. Prihvatio je poziv da bude deo tima koji će spasti jedan od najstarijih fudbalskih kolektiva na ovim prostorima.
Područna liga: Omladinac - Kordun 1:1, BSK - ŽAK 5:1.
MFL - 1. razred: Mladost (Kruščić) - Hajduk (Stapar) 3:1, Stanišić 1920 - Omladinac (Deronje) 2:3.
MFL - 2. razred: Sport (Bezdan) - Graničar (Riđica) 1:2.
@ Pon, 07.10.2019. 13:14
bezdan bukovac čonoplja fk bačka pačir fk bsk bački brestovac fk crvenka fk graničar fk hajduk fk kordun fk omladinac fk radnički fk sloga fk sport fk žak fudbal kljajićevo mfl - 1. razred mfl - 2. razred riđica sela sombor sport stapar vojvođanska liga - sever