Ubedljivi Čonopljanci, Radnički propustio šansu sa penala

Somborski predstavnici u VFL- sever ostvarili su polovičan učinak u drugoj prvenstvenoj rundi.

Foto 36376 Sloga - Mladost (Turija) 3:0 (2:0)
Igralište u Čonoplji. Gledacala oko 100. Sudija: Šćepanović (Kruščić). Strelci: Purić u 19., Đorović u 43. i Rajčanji u 83. minutu za Slogu. Žuti kartoni: Filipović i Gašić (Mladost).
Sloga: Bulović, Grgić, Bajčev, Vidović, Ćovin (Lučić), Vemić (Rajčanji), Peruničić, Đorović, Konjović, Purić, Bojić (Veselinović).
Sigurna partija Čonopljanaca. Vođstvo je obezbedio Nikola Purić u 19. minutu. Dvsa minuta pre odlaska na odmor prednost je uduplao novajlija Đorović. Iako su i u nastavku imali punu inicijativu sastav iz Čonoplje je tek jednom zatresao mrežu gostiju. Pogodio je, sedam minuta pre kraja, rezervista Rajčanji. Sloga naredne nedelje gostuje u Tavankutu koji je osvojio pun plen u Somboru.

Radnički - Tavankut 0:1 (0:0)
Gradski stadion. Gledalaca oko 100. Sudija: Repček (Vrbas). Strelac: Gnjatović u 59. minutu. Žuti kartoni: Oluić i Tevanović (Radnički), Sloboda (Tavankut).
Radnički: Zorić, N. Tevanović, Kovačić, Erdei, Lakić, S. Tevanović, Pavin, Martinović (Josić), Asan (Dobre), Oluić (Mijović), Đukanović.
Značajno bolja partija crveno-belih u odnosu na prvo kolo. Nažalost, nisu uspeli da ostanu neporaženi. Gosti su do vođstva stigli sredinom nastavka. Odlično su odigrali akciju posle slobodnog udarca. Gnjatović je uspeo da ubaci loptu u mrežu ispod Zorića. Mladi somborski sastav je priliku da izbegne poraz imao u nadoknadi vremena. Prekršaj nad Josićem prethodio je udarcu sa bele tačke. Drugi put u dva kola Pavin je bio neprecizan. Somborcima predstoji duel sa Bajšom.

Područna liga: Kulpin - ŽAK 1:0, Polet (Karavukovo) - Kordun 1:4, Hercegovac (Gajdobra) - Omladinac 5:1. MFL - 1. razred:  Hajduk (Stapar) - Aleksa Šantić 5:1.
@ Ned, 25.08.2019. 23:46
bukovac čonoplja fk aleksa šantić fk hajduk fk kordun fk mladost turija fk omladinac fk radnički fk sloga fk tavankut fk žak fudbal kljajićevo međuopštinska liga - 1. razred područna liga sela sombor sport stapar vojvođanska liga - sever