Perović dve sekunde od finala

Kajakaš bezdanskog Dunava je nastup na juniorskom prvenstvu sveta u Račicama završio u polufinalu.

Foto 35805Aleksandar Perović je takmičenje počeo u subotu kroz kvalifikacije. Uvodni takmičarski nivo završio je na četvrtoj poziciji. Pola kilometra izveslao je u vremenu 1:59,36. Pobednik Lavinj (can) je ostvario tri sekunde bolje vreme. Plasman u polufinale ostvarilo je 27 kajakaša, koji su se borili za po devet mesta u A, odnosno B finalu svetskog prvenstva. Uzdanica Dunava iako daleko brži nego u kvalifikacionoj rundi nije uspeo da se plasira u samu završnicu. Perovićevo vreme 1:52,02 bilo je dovoljno za sedmo mesto u polufinalnoj grupi. Poslednji kvalifikovani, poziciju bolji Slovak Meslenji je bio za sekundu brži, dovoljno da se nađe u B finalu prvenstva sveta.
Naslov u kajakaškoj disciplini K-1 500 metara osvojio je Andraš Redl nastavivši dominaciju mađarskih kajakaša. Bio je za pola sekunde brži od Kanađinaca Lavinja, te sekundu od Čeha Sobišeka.
@ Pon, 05.08.2019. 01:31
aleksandar perović andraš redl bezdan kk dunav lavinj račice sela sobišek sombor sport svetsko prvenstvo