Krajinović stao na korak od iznenađenja

Aleksandar Zverev - Filip Krajinović 2:1 (2:6, 7:5, 6:2).

Foto 35548Somborski teniser nije uspeo da se plasira u polufinale atp 500 turnira u Hamburgu. Dalje ide drugi nosilac, iako je veći deo susreta bio u podređenom položaju. Filip je prvi set prelomio u šestom gemu. Poveo je sa 4:2, a zatim osvojio i naredna dva gema. Odlično je otvorio i nastavak susreta. Rani brejk i vođstvo od 3:0, nakon čega su igrači bez poteškoća osvajali svoje gemove. Nažalost, Krajinović od vođstva 5:2 nije uspeo da materijalizuje odličnu partiju, iako je u tri navrata imao đus situaciju i bio na dva poena od trijumfa. Somborac se nije predao ni u odlučujućem periodu. Nadoknadio je brejk zaostatka i izjednačio na 2:2, ali je potom usledio odlučujući brejk Zvereva nakon koga Filip nije uspeo da se vrati u susret.
- Sve je išlo kako treba. Taktički je bio izuzetan, vodio je igru. Odlično je reternirao i napadao na mreži - zadovoljan je i pored poraza Filipov trener. Nemanja Kontić žali za propuštenim prilika u drugom setu i brojnih izjednačenja pri Krajinovićevom vođstvi. - Nažalost, tri uzastopna gema je imao đus situaciju. Nije uspeo da prelomi. Psihički težak poraz iz koga će izaći jači - ispričao je Kontić.
Somborac Hamburg završava sa 90 atp bodova i oko 47.000 evra. Obezbediće i nekoliko mesta bolji plasman na svetskoj listi. Sledi američka turneja. Masters u kanadskom Montrealu počinje petog avgusta.
@ Sub, 27.07.2019. 00:01
aleksandar zverev atp 500 filip krajinović hamburg masters montreal sombor sport tenis