Nemac izbacio Krajinovića

Somborski teniser je nastup na Vimbldonu završio u prvom kolu.

Foto 35396Filip je na otvaranju trećeg gren slema u sezonu poražen od Dominika Kopfera rezultatom 1:3 (3:6, 6:4, 6:7, 1:6). Loš prvi set Somborac je uspeo da neutralište boljom igrom u narednom periodu. Nakon izjednačenje krenuo je još odlučnije, ali je pred preokretom neočekivano stao, omogućio rivalu da stigne do novog vođstva, a sedam gemova kasnije i do plasmana u naredno kolo. Krajinović je u trećem setu imao vođstvo od 5:2, potom i servis za vođstvo, ali je odluka pala tek u taj brejku koji je dobio Nemac sa 11:9. Filip je nakon meča, u izjavi za Sport klub rekao da mu poraz ne pada toliko teško, koliko ponašanje i igra. Smatra da je fizički pao i da je bio nesiguran, posebno sa osnovne linije.
Filip će imati priliku da kroz dubl takmičenje popravi utisak. Njega i Dušana Lajovića već danas, oko 15 sati, očekuje duel protiv kanadsko-australijske kombinacije Vašek Pospišil/Metju Ebden. Prenos je na SK4. Interesantno je da svi učesnici ovog dubl susreta ispali u pojedinačnoj konkurenciji.
@ Sre, 03.07.2019. 01:55
atp dominik koepfer dubl dušan lajović filip krajinović metju ebden singl sombor sport sport klub tenis vašek pospišil wimbledon