Dobar ispit u Slovačkoj

Kajakaši Dunava su učestvovali na Memorijalu Juraja Junga u slovačkom Šturovu.

Foto 35769 Učestvovala je 21 ekipa iz četiri države, Slovačke, Mađarske, Slovenije i Srbije. Veslalo se na četiri kilometra u takmičarskim kategorijama, dok su najmlađi, učesnici mini kajak trka nastupali na upola kraćoj deonici. Upravo je i najvredniji rezultat stigao iz mini kajak trke. Talentovana Žofi Horvat bila je drugoplasirana u jednoj od najbrojnijih kategoriji, do 11 godina. Drugo mesto zauzela je i seniorka Antonia Horvat Panda. Poziciju ispod pobedničkog postolja na regati u Slovačkoj stali su Vuk Perović (mk-1), odnosno Mihajlo Dadić u kategoriji do 13 godina. Petoplasirani je bio Nikolas Andrić (14 godinaI), dok je veteran Atila Horvat zauzeo šesto mesto. Takmičenje su na osmoj poziciji završili Eleonora Nađ (13 godina), te mini kajak mešovita štafeta Žofi Horvat i Vuk Perović.
Kajaškim aktuelnostima mora se dodati i nastup najboljeg kajakaša Dunava, Aleksandar Perović u Brandenburgu. Juniorski reprezentativac će na regati u Nemačkoj predstavljati Srbiju u disciplini K-1 na 500 metara. Takmičenje počinje u petak.
@ Sre, 22.05.2019. 19:58
aleksandar perović antonia horvat panda bezdan eleonora nađ kajak kk dunav mihajlo dadić regata sela sombor sport šturovo slovačka vuk perović zofi horvat