Novi preokret crveno-belih

Radnički - Tavankut 3:2 (0:1).

Foto 35727Foto 35725 Gradski stadion. Gledalaca oko 50. Sudija: Krušić (Kanjiža). Strelci: Resanović u 53. i Žeželj u 72. i 73. minutu za Radnički, a N. Skenderović u 18. i Kujundžić u 80. minutu za Tavankut. Žuti kartoni: Tevanović (Radnički). Crveni karton: Veselinović (Radnički) u 62. minutu.
Radnički: Zorić, Grgić, Dulić, Vukadinović, Vuković, Matijević (Bubanja), Veselinović, Tevanović (Martinović), Žeželj (Zorica), Erdei, Resanović.
Tavankut: Sabo, Kujundžić, Sloboda, Pejić Kukulja, Oblaković, I. Skenderović, Davčik (Pletikosić), Vizin, Dopuđ, N. Skenderović (Miranović), Plavšić.
Odlična partija somborskog tima u duelu sa Tavankutom. Iako su na poluvremenu imali gol zaostatka uspeli su da trijumfuju i praktično, tri kola pre kraja, potvrde status vojvođanskog ligaša. Gosti su neočekivano poveli u jeku ofanzive Somboraca. Skenderović je izdržao duel sa Veselinovićem, a zatim izvanredno šutirao iznad nemoćnog Zorića. Imali su domaći nekoliko ozbiljnih prilika za postizanje gola, ali ih šut do poluvremena nije služio. Još agresivniji su crveno - beli počeli nastavak i već u 53. minutu stigli do izjednačenja. Žeželj je proigrao Milorada Resanovića, koji već u prijemu, lažnjakom, izbacuju tri protivnička fudbalera iz igre, a zatim da plasira u mrežu sa šest metara. Domaći su nastavili da pritiskaju rivale, ali su na naredni pogodak čekali dvadesetak minuta. Resanović je ovog puta bio asistent. Ubacio je Milan Grgić, dugogodišnji prvotimac Radničkog glavom spušta do Lazara Žeželja kome je ostalo samo da je prosledio u mrežu sa nekoliko metara. Minut kasnije mladi napadač postiže drugi gol. Dobio je odličnu loptu u prostor, izbio sam pred Saboa i precizno, sa petnaestak metara, pogodio suprotni ugao. Fudbaleri Radničkog su do ubedljivog vođstva stigli sa igračem manje pošto je u 62. minutu Nemanja Veselinović zbog prekršaja, kao poslednji igrač, isključen iz igre. Ekipa Tavankuta je desetak minuta pre kraja iz brze kontre smanjila vođstvo crveno-belih. Somborci će u nedelju put Pačira.
VFL - sever: Tekstilac - Sloga 1:0. Čonopljancima u subotu predstoji domaći susret sa Crvenkom.
PFL Sombor: ŽAK - Lipar 1:1.
MFL - 1. razred: Zadrugar - Aleksa Šantić 3:5, Mladost - Kordun 2:2.
KLV (pioniri): Crvenka - Radnički 0:2, (kadeti): Borac (NS) - Radnički 3:1.
@ Pon, 20.05.2019. 01:04
fk aleksa šantić fk kordun fk lipar fk mladost kruščić fk radnički fk sloga fk tavankut fk tekstilac odžaci fk zadrugar srpski miletić fk žak fudbal kvalitetna liga vojvodine mfl - 1. razred područna liga sela sombor sport vojvođanska liga - sever