Šest medalja somborskih rvača

Seniori Sokola i Radničkog osvojili su dva srebra i četiri bronze na Prvenstvu Srbije grčko-rimskim stilom.

Foto 35644Foto 35643 Rvački klub Soko su na takmičenju u Subotici predstavljala sedmorica boraca, od kojih su, po godina, samo dvojica zapravo seniori. Najuspešniji u redovima Sokola bio je Dejan Fratrić. Zauzeo je drugo mesto u kategoriji do 60 kilograma. Drugo somborsko srebro pripalo je predstavniku Radničkog, Srđanu Kovaču. Ostvario je dve sigurne pobede tehničkim tušem, a zatim u finalu izgubio od reprezentativca Sebastijana Kolompara. Odličje za Radnički osvojio je još iskusni Milan Marić. Takmičenje je počeo pobedom, da bi nakon toga i pored nerešenog rezultata, u polufinalu, odlukom sudija ostao bez borbe za zlato. Marić je tehničkim tušem slavio u meču za treće mesto.
Uspeh somborskog rvanja zaokružili su talentovani takmičari Sokola. Petar Pavluković, Bogdan Beljanski i Veljko Petraković su uspeli da se vrate nakon poraza u polufinalu i zasluženo zauzmu mesto na pobedničkom postolju Prvenstva Srbije.
@ Pon, 13.05.2019. 03:12
bogdan beljanski dejan fratrić milan marić petar pavluković prvenstvo srbije rk radnički rk soko rvanje seniori sombor sport srđan kovač veljko petraković