Crveno-beli preokret u poslednja tri minuta

Radnički - Crvenka 3:2 (1:2).

Foto 35641Foto 35638 Gradski stadion. Gledalaca oko 50. Sudija: Rauković (Subotica). Strelci: Resanović u 13. i 90. i Vuković u 87. minutu za Radnički, a Subotić u 8. i Kerekeš u 30. minutu za Crvenku. Žuti kartoni: Grgić, Dulić, Matijević i Vukadinović (Radnički), Kerekeš i Babić (Crvenka).
Radnički: Zorić, Grgić, Dulić, Vukadinović, Vuković, Žeželj (Bubanja), Resanović, Martinović, Veselinović, Erdei, Matijević.
Crvenka: Drinčić, Vujović, Radmanović, Dragović, Babić, Subotić, Kerekeš, Kostić, Marić, Ivić, Furtula.
Puno uzbuđenja u okružnom derbiju. Crvenčani su bolje otvorili susret i već iz prvog ozbiljnijeg šuta stigli do vođstva. Subotić je pogodio iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara. Ipak, domaći pet minuta kasnije uspevaju da nadoknade zaostatak. Milan Matijević je prosledio povratnu do Milorada Resanovića koji sa 18 metara upućuje neodbranjiv šut. Domaći tim po izjednačenju potpuno preuzima igru, ali nedostaje ideja u završnici nekoliko napada. Iako su bili u povlašćenom položaju Crvenčani su ponovo poveli. Kerekeš je iskoristio slabo postavljenu ofsajd zamku i sa gotovo pola terena istrčao pred Zorića. Bio je neumoljiv. Primljen pogodak poremetio je crveno-bele koji su se povratili tek nakon odmora. Uspostavili su potpunu dominaciju i primorali goste na bunker. Tokom drugog dela uputili su barem desetak centaršuteva u kazneni prostor rivala. Velika želja i zalaganje nagrađeni su poslednjih nekoliko minuta. Milan Matijević je odlično izveo slobodan udarac sa leve strane. Lopta je posle nekoliko odbitaka stigla do najiskusnijeg, Damira Vukovića koji je iz drop kika šalje u mrežu. Osetili su domaći da mogu do potpunog preokreta. Uspeli su u nameri, na isteku regularnog dela. Milan Grgić je fenomenalno povukao loptu, a zatim pogodio Milorada Resanovića na drugoj koji lažnjakom izbacuje čuvara i sa desetak metara zakucao loptu pod prečku.
Vanredno kolo VFL - sever na programu je u sredu od 16:30. Radnički gostuje čonopljanskoj Slogi koja je u ovom kolu poražena u Bačkom Brestovcu sa 2:1. Tabele
Područna liga: ŽAK - Krila Krajine 0:2.
Kvalitetna liga Vojvodine (pioniri): Radnički - Spartak 1:1. Strelac za domaće bio je Kovačević.
@ Ned, 12.05.2019. 01:51
čonoplja damir vuković fk crvenka fk krila krajine bačka palanka fk radnički fk sloga fk žak fudbal milan grgić milan matijević milorad resanović područna liga sela sombor sport