Čonopljanci slavili u Adorjanu

Tisa - Sloga 0:2 (0:1).

Foto 35558Foto 35557 Igralište u Adorjanu. Gledalaca oko 50. Sudija: Tešanović (Srbobran). Strelci: Vemić u 16. i Stojšić u 61. minutu za Slogu. Žuti kartoni: Nađ, Todorović, Boršoš, Tači (Tisa), Rajčanji i Ninković (Sloga).
Tisa: Tasić, Stanišić, Panić, Mandić, Šicar, Tandari, Boršoš (Tači), Đuranović, Todorović, Nađ, Šijačić.
Sloga: Lebović, Štrbac, Sazdanić, Milošević, Vemić (Vukas), Ninković, Rajčanji (Mitrović), Konjović, Knežević, Stojšić, Purić.
Drugoplasirani tim lige potvrdio kvalitet na gostovanju u Adorjanu. Golom Nikole Vemića u 16. minutu došli su do zasluženog vođstva koje su znalački čuvali do poluvremena. Nade domaćeg tima slomljene su u 61. minutu. Prednost Sloge udvostručio je Zoran Stojšić. Čonopljancima predstoji okružni derbi. Naredne subote dočekaće trećeplasiranu Mladost Apa.

Radnički - Mladost (Turija) 0:0
Gradski stadion. Gledalaca oko 70. Sudija: Vasiljević (Odžaci). Žuti kartoni: Dulić (Radnički), Ikrašev (Mladost).
Radnički: Zorić, Grgić, Dulić, Vukadinović, Vuković, Matijević, Martinović (Žeželj), Resanović, Tevanović, Erdei, Veselinović.
Zanimljiv susret završen je podelom bodova. Gosti su sredinom prvog dela imali ozbiljnu priliku, ali je Zorić odlično intervenisao. Domaći tim je nakon toga potpuno preuzeo inicijativu, ali do odmora nije bilo ozbiljnijeg šuta ka golu Turijaca. Crveno-beli su u nastavku dodatno podigli nivo igre međutim nisu pronašli pravi potez u završnici. Priliku utakmice domaći su propustili u 90. minutu. Veselinovića je iskoristio nesmotrenost gostujuće odbrane, izašao sam pred golmana i onda mu praktično dodao loptu. Promašaj je  mogao biti kažnjen već u kontra napadu koji je poveo Jelić. Loptu je uveo u kazneni prostor domaćih, ali se umesto da uputi udarac opredelio za dodavanje, posle koga je lopta završila u gol autu. Radnički za nedelju dana gostuje odžačkom Tekstilcu. Tabele

Područna liga: ŽAK - Vojvodina (Tovariševo) 1:1.
KLV - pioniri: Radnički - Njerš Ištvan (Totovo selo) 4:1 /strelci: Lakić 2 i Kovačević 2/
@ Ned, 28.04.2019. 02:36
čonoplja fk mladost turija fk njerš ištvan totovo selo fk radnički fk sloga fk tisa adorjan fk vojvodina tovariševo fk žak fudbal kvalitetna liga vojvodine - pioniri područna liga sela sombor sport vojvođanska liga - sever