Izvanredan povratak Radničkog

Crveno-beli posle očajnih pola sata do kraja susreta nadoknadili zaostatak od tri gola.

Foto 35498Foto 35496 Radnički - BSK (Bački Brestovac) 4:4 (1:3)
Gradski stadion. Gledalaca oko 100. Sudija: Jurić (Senta). Strelci: Žeželj u 41., Martinović u 65., autogol Milošević u 80. i Tevanović u 90. minutu za Radnički, a Sušić u 9., Agbaba u 15. i 28. i Danojević u 60. minutu za BSK. Žuti karton: Bojić (BSK).
Radnički: Zorić, Grgić (Topalov), Rnjak, Martinović, Žeželj, Vukadinović, Vuković, Veselinović, Erdei, Resanović, Tevanović.
BSK: Molnar, Trifunović (Milošević), Savić, Vladetić, Bojić (Stanić), Milanović, Agbaba, Peković, Sušić (Krnjajić), Danojević, Živkucin.
Neverovatna utakmica u Somboru. Radnički je gubio 0:3, pa potom 1:4, ali je na kraju ipak osvojio jedan bod golom Slobodana Tevanovića u poslednjim trenucima utakmice. Izuzetno agresivni gosti su poveli već u 9. minutu golom Sušića. Svega par minuta kasnije Petar Agbaba je uvećao vođstvo, a isti igrač potom pogodio i za 0:3. Fudbaleri Radničkog su se tek tada oslobodili šoka. Krenuli su agresivnije i odlučnije ka golu gostiju. Žeželj je propustio odličnu priliku, ali je već u narednom napadu uspeo da savlada Molnara. Iako je domaći tim bolje otvorio nastavak, radovali su se gosti. Danojević je rešio situaciju na levoj strani i preciznim udarcem pogodio suprotni ugao. Činilo se da sledi treći uzastopni poraz. Nadu je vratio gol Martinovića u 65. minutu, ali se povratak učinio mogućim tek nakon autogola Miloševića. Bod je Radničkom doneo Tevanović, koji je u zaostavnom vremenu, neverovatno pogodio sa ivice kaznenog prostora.

Sloga - Budućnost (Mladenovo) 1:1 (1:0)
Igralište u Čonoplji. Gledalaca oko 100. Sudija: Dopuđa (Bački Sokolac). Strelci: Vukas u 45. minutu za Slogu, a Dujaković u 68. za Budućnost. Žuti kartoni: Štrbac, Vukas, Milošević (Sloga), Sekulić (Budućnost).
Sloga: Lebović, Štrbac (N. Milošević), Sazdanić, Vidović, Vukas, Ninković, Vemić, Mitrović (Knežević), Konjović, Stojšić, Purić.
Mladenovčani su prijatno iznenadili protiv drugoplasiranog sastava vojvođanskog severa. Vukas je na isteku prvog dela doveo domaće u vođstvo. Bitan bod u borbi za opstanak gostima je obezbedio Dujaković. Tabele

Kvalitetna liga Vojvodine (kadeti): Bečkerek 023 - Radnički 0:2 (0:1) - strelci su bili Kolarić i Drvar.
@ Ned, 21.04.2019. 05:00
fk bečkerek 023 fk bsk fk budućnost mladenovo fk radnički fk sloga fudbal kvalitetna liga vojvodine lazar žeželj petar agbaba slobodan tevanović sombor sport vojvođanska liga - sever