Derbi pripao Somborcima

Somborelektro - Dalmatinac 24:20 (14:9)

Foto 35192Hala u Bajmoku. Gledalaca oko 70. Sudije: Zorić (Apatin) i Zelić (Crvenka). Isključenja: 10 minuta Somborelektro, 14 minuta Dalmatinac. Sedmerci: Somborelektro 2(1), Dalmatinac 2(1).
Somborelektro: Maksimović, Kolarić 4, Ivančević 8, Gajin, Pejinović, Jović 6, S. Miskin, Ž. Miskin, Jokić 4, Oros, Kuprešanin, Kuzeljević 1, Aleksić 1, Petrović, Svilar, Vojvodić.
Dalmatinac: Vojvodić 1, Lazić 1, Stojanović, Šveljo 3, Komazec 1, Graovac 5, Milanko 7, Šuša 1, Obradović, Končarević 1.
Zaslužena pobeda „domaćih” koji su od starta nametnuli svoju igru. Već u prvih deset minuta stekli su nedostižnu razliku koju su gosti u finišu uspeli da ublaže i svedu na prostojnu meru. Somborci ostaju na tri boda minusa u odnosu na vodeće Potisje Pleteks. Sledi im put u Crepaju. Riđičani će narednog vikenda ugostiti Naftagas iz Elemira.
Nažalost, rukometašice Ravangrada nisu uspele da se odmaknu iz donjeg doma. Poražene su u derbiju začelja od Temerina, 23:29 (15:14). Somborke su u nastavku susreta postigle svega osam pogodaka što je bilo premalo za ozbiljniji rezultat u duelu sa iskusnijim gošćama. Predstoji im gostovanje četvrtoplasiranom Jadranu iz Feketića.
@ Pon, 01.04.2019. 02:19
mrk somborelektro riđica rk crepaja rk dalmatinac rk naftagas elemir rk potisje pleteks ada rukomet sela sombor sport žrk jadran feketić žrk ravangrad