Zlato za kata tim

Karatiskinje Somborca trijumfovale su na seniorskom Prvenstvu Srbije u Čačku.

Foto 35146Seniorska titula za 2019. godinu pripala je, u ekipnoj konkurenciji, ženskom kata timu KK Somborca. Zlatom su se okitile Tijana i Vanja Saveski, odnosno Jelena Leković. Bile su daleko ispred konkurentkinja. Odličan učinak somborskog tima potvrdila je Jelena Leković. Ona je u pojedinačnoj konkurenciji izvođenja kata zauzela drugo mesto i postala vicešampionka Srbije. Vanja Saveski je u istoj kategoriji stala nadomak bronzane medalje. Poražena je u repesažu, za treće mesto, minimalnim rezultatom 3:2, pa se morala zadovoljiti, tek petom pozicijom. - Ostvareni rezultati i prikazan nivo forme takmičara najuspešnijeg somborskog karate kluba veoma ohrabruju pred predstojeće Balkansko seniorsko prvenstvo koje se održava krajem aprila - rekao je Petar Kosanović, trener Somborca.
Najmlađi članovi Somborca su ovog vikenda učestvovali na tradicionalnom Trofeju Stare Pazove, koji je ujedno bio priprema za predstojeće Prvenstvo Srbije do 14 godina. Osvojili su šest zlatnih, jednu srebrnu i tri bronzane medalje. Najbolji u svojim kategorijama bili su Kristina Kolović, Đorđe Hristov, Kristina Kosanović, Boris Senjavin, Lana Krizmanić i Nikola Vulin. Drugo mesto zauzela je Jana Mijatović, dok su bronze pripale Ani Đuran, Urošu Boci i Tari Jurić.
@ Pon, 18.03.2019. 05:22
jelena leković karate kata tim kk somborac petar kosanović prvenstvo srbije za seniore sombor sport tijana saveski trofej stare pazove vanja saveski