Radnički trijumfovao, po bod za Slogu i ŽAK

Radnički - Bačka (Pačir) 2:1 (1:1).

Foto 34476Foto 34474 Gradski stadion. Gledalaca oko 100. Sudija: Čapko (Ruski Krstur). Strelci: Sapozničenko u 43. i Žeželj u 65. minutu za Radnički, a Gnjatović u 8. minutu iz jedanaesterca za Bačku. Žuti kartoni: Žeželj, Veselinović, Dulić i Vukadinović (Radnički), a Stanaćev, Nikšić, Trbović i Borenović (Bačka).
Radnički: Jeličić, Dulić, Rnjak, Lakić, Erdei, Martinović (Veselinović), Vuković, Sapozničenko (Mazinjanin), Resanović, Radev (Žeželj), Vukadinović.
Bačka: Marović, Došlov (Borenović), Kinšić, Đurović, Kovač, Trbović, Gnjatović, Stanaćev, Milovanović, Živina, Šotra.
Izuzetno zahtevan meč odigrali su mladi somborski fudbaleri i stigli do zaslužene pobede. Gosti su poveli u 8. minutu sa bele tačke. Rnjak je neoprezno reagovao i zaustavio loptu rukom. Bivši fudbaler Radničkog Marko Gnjatović je izvep najstrožu kaznu, Jeličić solidno intervenisao, ali je lopta ipak završila u mreži. Somborskom timu je po primljenom golu bilo potrebno vremena da se vrati iz šoka. Organizovali su pred kraj prvog dela nekoliko ozbiljnih napada i zasluženo stigli do izjednačenja u 43. minutu. Precizan je bio Aleksa Sapozničenko. Radnički je u nastavku bio bolji rival. Diktirali su igru i stvarali prilike, ali je do promene rezultata došlo tek u 65. minutu. Dubinska lopta za Lazara Žeželja koji iz prve plasira pored istrčalog Marovića. Lopta je uskakutala u mrežu za veliku radost domaće ekipe. Somborcima predstoji gostovanje trećeplasiranoj Bajši.
Ekipa Sloge ostala je neporažena u Crvenki. Uspeli su da nadoknade zaostatak od 2:0, međutim ne i da naprave potpuni preokret. Konačnih 2:2 i samo bod za Čonopljance koji su sada na pet koraka iza vodeće ekipe lige i naredne nedelje gostuju u Turiji.

Lipar - ŽAK 1:1 (0:0)
Igralište u Liparu. Gledalaca oko 100. Sudija: Surlaja (B. Palanka). Strelci: Lazić u 49. minutu za Lipar, a Stanković u 55. minutu za ŽAK. Žuti kartoni: Avdalović i Kovač (Lipar).
ŽAK: Molnar, Đorđević, Halas, Šimunov, Macanović, Nenadić, Hernaus, Radusin, Stanković, Tubić, Đukanović.
Bio je ovo treći uzastopni remi somborskog kluba. Domaći su poveli u 49. minutu, ali je svega nekoliko napada kasnije Stanković doneo izjednačenje. Najbolji igrač crno-belih nastavio je svoj golgeterski niz i učvrstio se na čelu liste strelaca. Somborski sastav u subotu (13 sati), na Igralištu kraj pruge, dočekuje mesto bolju Budućnost iz Paraga.
Međuopštinska liga - 1. razred: Aleksa Šantić - Kordun 1:2. Ekipa iz Kljajićeva je jesenji prvak pretposlednjeg fudbalskog ranga.
@ Pon, 12.11.2018. 00:17
aleksa šantić aleksa sapozničenko čonoplja fk aleksa šantić fk bačka pačir fk crvenka fk kordun fk lipar fk radnički fk sloga fk žak fudbal kljajićevo lazar žeželj međuopštinska liga - 1. razred međuopštinska liga - 2. razred područna liga sela sombor sport vojvođanska liga - sever