Milorad Resanović trostruki strelac

Tavankut - Radnički 2:3 (0:0)

Foto 34440Foto 34442Foto 34438Igralište u Tavankutu. Gledalaca oko 100. Sudija: Kovač (Vrbas). Strelci: Poljaković u 55. i Plavšić u 57. minutu za Tavankut, a Resanović u 58., 60. i 89. minutu za Radnički. Žuti kartoni: Balažić, Šimić i Vizin (Tavankut), Vukadinović, Tevanović, Martinović i Vuković (Radnički).
Tavankut: Horvacki, I. Skenderović, Sloboda, D. Poljaković, Balažić, Šimić, Vizin, Pejić-Tukuljac (N. Poljaković), Francišković, Plavšić, N. Skenderović (Kujundžić).
Radnički: Jeličić, Dulić, Rnjak, Lakić, Erdei, Vukadinović, Vuković, Tevanović (Žeželj), Radev (Sapozničenko), Resanović, Martinović (Đorđević).
Fenomenala preokret somborskih crveno-belih. Radnički je u 57. minutu imao dva gola zaostatka, nakon čega je usledilo furioznih pola sata igre za veliki povratak i izuzetno bitnu pobedu. Bledo prvo poluvreme sa po jednom prilikom na obe strane nikako nije ukazivalo na uzbudljiv nastavak koji je šansom otvorio Vukadinović. Potom su domaći zaigrali znatno ofanzivnije i posle jedne dijagonale na levo krilo Plavšić je istrčao sam pred Jeličića. Golman Somboraca odlično interveniše, ali se lopta odbija na nogu rezerviste Poljakovića koji je odličnim udarcem šalje u nebranjenu mrežu. Samo dva minuta kasnije preslikana akcija. Plavšić ovog puta pogađa ispod Jeličića za 2:0. Povratak gostiju počinje već u narednom napadu. Aleksa Sapozničenko je nadmudrio beka domaćih, nakon čega je sapleten u kaznenom prostoru pa je sigurni sudija Kovač pokazao na belu tačku. Resanović je bio precizan. Crveno-beli su po postignutom golu nametnuli presing koji je doneo rezultat već u 60. minutu. Ubacio je Sapozničenko, nespretno intervenisao golman Horvacki, nakon čega Martinović vraća povratnu, a Resanović pogađa za velikih 2:2. Ređali su napadi Somboraca no nije bilo prave završnice. Ofanziva se, ipak, isplatila u 89. minutu. Slobodan udarac sa tridesetak metara odlično je izveo Sapozničenko, a Milorad Resanović na prvoj samo „preusmerio” loptu u mrežu. Pokušali su fudbaleri Tavankuta sve kako bi vratili makar bod, međutim sem dva ubacivanja koja je Jeličić odlično pokupio nisu ozbiljnije pripretili. Radnički u subotu, 13 časova, dočekuje bod i poziciju lošiju Bačku iz Pačira.
@ Pon, 05.11.2018. 03:33
aleksa sapozničenko damir vuković dejan jeličić fk bačka pačir fk radnički fk tavankut fudbal milorad resanović sombor sport vojvođanska liga - sever