Rastrčani Somborci zasluženo slavili

MRK Somborelektro - ORK Pančevo 39:35 (18:16)

Foto 34433 GH Mostonga. Gledalaca oko 150. Sudije: Joksović i Rakićević (obojica Novi Sad). Sedmerci: Somborelektro 5(5), Pančevo 6 (4). Isključenja: Somborelektro 8 minuta, Pančevo 18 minuta.
Somborelektro: Maksimović. Kolarić 10, Ivančević, Gajin, Pejinović, Jović, S. Miskon, Ž. Miskin 8, Jokić 3, Oros, Kuprešanin, Kuzeljević 4, Veselovski, Svilar, Vojvodić, Zeljko.
Pančevo: Jovanović, Gojković 1, Stojanović 5, Prčulj 7, Stanišić 5, Urošev, Milanović 4, Đurić 1, Antanasijević 8, Grandov 4.
Derbi je opravdao sva očekivanja. Viđen je izuzetno efikasan susret do danas vodećih timova lige. Mladi sastav Somborelektra izvanredno je diktirao tempo i upravo zahvaljujući tome stigao do trijumfa nad iskusnim sastavom iz Pančeva. Presudni momenat susreta bio je sedmerac za goste u 37. minutu. Golman Somboraca, Miloš Vojvodić je izuzetno reagovao i zaustavio pokušaj „žabice” ispod noge. Somborelektro u kontri preuzima vođstvo i u narednih sedam minuta pravi seriju 7:2 kojom rešava pitanje pobednika derbija. Zbog tri isključenja iz igre su pre kraja morali, do tada najefikasniji, Prčulj i Grandov što je somborskom sastavu u finišu znatno olakšalo posao. Kompletan domaći tim izvanredno je funkcionisao tokom većeg dela susreta. Ipak, u napadu su dominirali Marko Ivančević sa 14 pogodaka, pivot Ilija Kolarić koji se u listu strelaca upisao deset puta, te srednji bek Žarko Miskin koji je pridodao osam golova. Lideru severne grupe Druge lige sledi neugodno gostovanje u Vojvodi Stepi.
@ Ned, 04.11.2018. 02:40
druga liga - sever gh mostonga ilija kolarić marko ivančević miloš vojvodić mrk somborelektro ork pančevo rk vojvoda stepa rukomet sombor sport žarko miskin