Četiri minuta za trijumf

Sloga - Tekstilac 2:0 (0:0)

Foto 34351Foto 34436 Igralište u Čonoplji. Gledalaca oko 100. Sudija: Mrđenović (Vrbas). Strelci: Purić u 71. i Jajić u 75. minutu za Slogu.
Sloga: M. Milošević, Štrbac, Kemenj, N. Milošević (Vidović), Vukas, Vladetić, Hoscieslavski, Ninković, Konjović, Lučić (Jajić), Purić.
Tekstilac: M. Spasić, Čuturilo, I. Spasić, Ignjatović, Ilić, Milenković, Milutinov, Mitrović, Radojičić (Krstić), Stevanović, Đokić.
Držali su se gosti iz Odžaka sve do 70. minutu. Međutim, za samo četiri minuta, fudbaleri Sloge srušili su sva nadanja rivala. Golovima Nikole Purića u 71. i talentovanog Aljoše Jajića u 75. minutu Čonopljanci su stigli do zasluženog trijumfa. Sloga je u seriji od deset mečeva bez poraza. Naredne subote gostuju u Crvenki, ali će pre toga, sreda 13:30, biti gosti ex Stanišića u polufinalu područnog kupa.

ŽAK - Radnički 1918 (Ratkovo) 1:1 (1:0)
Igralište kraj pruge. Gledalaca oko 100. Sudija: Pilić (Kula). Strelci: Stanković u 29. minutu za ŽAK, a Milojević u 62. minutu za Radnički 1918. Žuti kartoni: Bećanović, Kovačević, Nenadić (ŽAK), Aleksić, Santrač, Jovanović (Radnički 1918).
ŽAK: Lagundžin, Nikić (Halas), Bečanović, Nenadić, Macanović, Kovačević, Hernaus, Radusin, Stanković, Tubić, Đukanović (Đorđević).
Radnički 1918: Jovanović, M. Aleksić (J. Aleksić), Lazarević, Petković, Kesić, Novović (Santrač), Kuveljić, Vig (Crnjanski), Đokić, Milojević, Mušikić.
Žakovci su propustili izuzetne prilike da već u prvom delu meča reše pitanje pobednika. Pogodio je samo najbolji strelac lige, Radivoj Stanković. Gosti su to sredinom nastavka uspeli da kazne promašaje crno-belih i neočekivano stignu do važnog boda u borbi ostanak u ovom rangu. Somborskom timu predstoji gostovanje Liparu, koji zauzima poziciju u opasnoj zoni.
Međuopštinska liga: Stanišić 1920 - Telečka 3:3.
@ Ned, 04.11.2018. 01:35
aljoša jajić čonoplja fk radnički 1918 ratkovo fk sloga fk stanišić 1920 fk tekstilac odžaci fk telečka fk žak fudbal nikola purić radivoj stanković sela sombor sport stanišić telečka