Pun plen somborskih timova

Radnički - Tekstilac 3:2 (1:0), Mladost Apa - Sloga 2:3 (1:2).

Foto 34277Foto 34307 Stadion FK Radnički. Gledalaca oko 100. Sudija: Dopuđa (Bački Sokolac). Strelci: Sapozničenko u 41., Erdei u 65. i Resanović u 67. minutu iz jedanaesterca za Radnički, a Latinović u 53. iz jedanaesterca i Božičić u 61. minutu za Tekstilac. Žuti kartoni: Rnjak (Radnički), Ognjenović, Božičić, Latinović i Prelić (Tekstilac). Crveni kartoni: Latinović u 67. minutu, Božičić i Gostović po završetku meča (svi Tekstilac).
Radnički: Jeličić, Dulić, Rnjak, Vukadinović, Lakić, Erdei, Sapozničenko (Radev), Vuković, Žeželj (Topalov), Resanović, Veselinović (Tevanović).
Tekstilac: Ignjatović, Latinović, Gostović, Dakić (Milenković), Josović, Božičić, Ognjenović, Prelić, Milenković, Mitrović (Drpljanin), Stanojković (Radojičić).
Zaslužena pobeda crveno-belih u okružnom derbiju, inače punom preokreta. Somborci su u prvom delu bili značajno bolji, ali su do vođstva stigli tek u 41. minutu. Resanović je ubacio da desne strane, Žeželj sa pet metara pogađa stativu, a odbijenu loptu Sapozničenko plasira u nebranjenu mrežu. Već u 51. minutu gosti stižu do izjednačenja. Nesigurni Dopuđa, posle čistog starta Dulića, pokazuje na belu tačku. Latinović je prevario Jeličića. Desetak minuta kasnije, Božičić koristi loše postavljenu ofsajd zamku i rutinski realizuje izglednu situaciju. Usledio je veliki povratak Radničkog, za samo dva minuta. Odlično izveden korner, Erdei je najviši u skoku i pogađa glavom, za egal. Somborci kreću u potpunu ofanzivu. Novi korner Vukovića, Latinović povlači Žeželja, a Dopuđa dosuđuje jedanaesterac. Latinović je isključen zbog protesta. Resanović precizan sa bele tačke. Crveno-beli naredne subote gostuju Crvenki.
Mladost Apa - Sloga 2:3 (1:2)
Stadion u Apatinu. Gledalaca oko 200. Sudija: Tešanović (Srbobran). Strelci: Milanović u 40. i Basarić 68. minutu za Mladost Apa, a Kemenj u 16. i 30. minutu i Lučić u 90. minutu za Slogu.
Mladost Apa: Rašeta, Knežević, Petreš, Kuntić (Marin), Zorić (Bursać), Bursać, Gligorijević, Milanović, Faber, Rapaić, Mišković (Ožegović).
Sloga: M. Milošević, Štrbac, Kemenj, N. Milošević, Mijatović (Hoscieslavski), Ninković (Vladetić), Mitrović, Konjović, Lučić (Vidović), Stojšić, Purić.
Golom Strahinje Lučića u samom finišu regularnog dela Čonopljanci su stigli do punog plena u derbiju kola. Goste je do trijumfa poveo dvostruki strelac Kemenj, koji odličnim udarcima glavom pogađao mrežu Rašete. Apatinci su krajem prvog dela, golom Milanovića, prepolovili prednost Sloge, dok im je potpuni povratak u meč obezbedio rezervista Basarić. Na njihovu žalost, Lučić je iskoristio priliku u nadoknadi i preciznim šutem obezbedio tri boda svom timu. Slogi predstoji domaći duel protiv BSK-a.
Područna liga: Vojvodina (Tovariševo) - ŽAK 0:1 (0:1) - strelacje bio Nikić u 33. minutu.
MFL - 2. razred: Borac (Bački Gračac) - Stanišić 1920 2:0.
@ Sub, 13.10.2018. 23:36
čonoplja fk borac bački gračac fk mladost apa fk sloga fk stanišić 1920 fk tekstilac odžaci fk vojvodina tovariševo fk žak fudbal međuopštinska liga - 2. razred područna lčiga sela sombor sport veljko vukadinović vojvođanska liga - sever