Nastavljen niz pobeda

Odigrani su mečevi drugog kola severne grupe VFL.

Foto 34054Foto 34052 Radnički je u ovoj rundi bio bolji od Mladosti iz Bačkog Petrovca sa 2:0, dok je Sloga iz Čonoplje (2:1) slavila u duelu sa novajlijama u ovom rangu, Bajšom. Somborski crveno - beli su poveli u 39. minutu posle akcije imenjaka. Damir Vuković je odlično izveo korner, a talentovani bek Damir Dulić na drugoj stativi zakucao loptu u mrežu za minimalnu prednost domaćih. Mladi sastav je u drugom delu propustio nekoliko solidnih dobrih prilika, a zatim u 82. minutu ipak uspeo u nameri da osigura trijumf. Novi korner, kratko odigravanje Radeva i Vukovića. Najiskusniji u redovima domaćih upućuje novi centaršut, lopta preleće sve igrače u kaznenom prostoru i završava iza leđa golmana gostiju.
Radnički: Jeličić, Dulić (Tevanović), Mazinjanin, Vukadinović, Lakić, Erdei, Sapozničenko, Vuković (Topalov), Lukić (Radev), Veselinović, Martinović.
Odličnu partiju, barem u prvom delu, pružili su fudbaleri Sloge. Zahvaljući asistentu Rajčanjiju i strelcu Puriću već u 15 minutu stekli su dva gola prednosti. Razlika je do odmora mogla biti i izraženija međutim domaći nisu uspeli da realizuju izgledne prilike. Gosti su se prenuli u nastavku, ali su uspeli samo da, u 77. minutu, prepolove prednost Čonopljanaca.
Sloga: Zorić, Vidović, Milošević, Vukas (Stojšić), Vladetić (Štrbac), Ninković, Rajčanji, Mitrović (Rebić), Konjović, Lučić, Purić.
Radnički je zahvaljući najboljoj gol razlici trenutno vodeći tim lige i naredne subote igra u Karavukovu. Gostovanje predstoji i fudbalerima Sloge. Njih na Gradskom stadionu u Somboru očekuje nekadašnji Stanišić.
Područna liga (2. kolo): Borac 46 (Obrovac) - ŽAK 4:1. Tabele
@ Pon, 27.08.2018. 02:39
čonoplja damir dulić damir vuković fk bajša fk borac 46 obrovac fk radnički fk sloga fk žak fudbal nikola purić područna liga sombor sela sombor sport vojvođanska liga - sever