Perović na Prvenstvu Evrope

Mladi kajakaš iz Bezdana među izabranima za EP u Italiji.

Foto 33735Foto 33736 Aleksandar Perović se od juče nalazi na reprezentativnim pripremama u Borkovcu u okolini Rume. Kako je saopšteno iz KK Dunav Bezdan, njega očekuje nastup na Evropskom prvenstvu za juniore u italijanskom Auronzou. Učestvovaće u trci jednoseda na hiljadu metara. Talentovani bezdanski kajakaš će na stazi biti već prvog radnog dana. Kvalifikacije su na programu u četvrtak (28. juna). Samo prvoplasirani plasiraće se direktno u finale, dok će svi ostali morati u polufinale koje je na programu u subotu. Finalne trke, B i A, zakazane su za nedelju.
Prethodnog vikenda kajakaši bezdanskog kluba upisali su uspešan nastup na 8. Senćanskoj regati. Mini kajak tim osvojio je ekipno prvo mesto, dok je kompletna ekipa zauzela četvrtu poziciju. Bezdanci su se čak 18 puta našli na postolju. Nasjajnija odličja osvojili su: Aleksandar Perović (juniori, k-1), Boglarka Eđed (pionirke, k-1 i 2005/06, mk-1), Mihajlo Dadić (2005/06, mk-1), pionirski dvojac Boglarka Eđed - Jenifer Bošnjak, odnosno mini kajak tandemi Kornel Brunjai - Mihajlo Dadić i Eleonora Nađ - Boglarka Eđed.
@ Sre, 20.06.2018. 03:58
aleksandar perović bezdan boglarka eđed eleonora nađ jenifer bošnjak kajak kk dunav kornel brunjai mihajlo dadić reprezentacija srbije sela sombor sport