Vredna odličja seniora

Čak sedam medalja osvojili su rvači somborskim timova na Prvenstvu Vojvodine za seniore.

Foto 33476
Foto 33477 Takmičenje je održano u Subotici i bilo je posebno značajno jer je dobar plasman garantovao prolaz na šampionat Srbije. Najsjajnija odličja u konkurenciji seniora u rvanju grčko-rimskim stilom, osvojili su Filip Frgić (RK Radnički) i Sava Mijoković (RK Soko). Oni su svoje nastupe u konkurenciji do 63, odnosno 72 kilograma završili na ubedljiv način, bez poraza. Rvači iz somborskih timova stigli su i do tri srebra. Poraze u finalu doživeli su Petar Pavluković i Veljko Petraković (RK Soko), te Srđan Kovač (RK Radnički) u kategoriji do 55 kilograma. Kovač je u finalu poražen od Gazdaka iz Spartaka. Nikola Katanić (RK Radnički) je vojvođansko prvenstvo završio na trećem mestu, dok su na petoj poziciji zastali rvači Sokola, Milan Relić i Milan Todorović. Rvački klub Soko našao se i među najboljima u ekipnoj konkurenciji. Zauzeli su treće mesto sa sto osvojenih bodova. Ispred su bili nedodirljivi Spartak iz Subotice sa 182, te Novi Sad sa 135 bodova.
Rvački klub Radnički će u subotu, 21. aprila, biti donaćin Prvenstva Srbije za starije pionire i juniore u rvanju grčko-rimskim stilom. Takmičenje u Mostongi počinje u 10:30.
@ Sre, 18.04.2018. 01:22
filip frgić grčko-rimski stil milan relić milan todorović nikola katanić petar pavluković prvenstvo srbije za starije pionire i juniore prvenstvo vojvodine rk novi sad rk radnički rk soko rk spartak subotica rvanje sava mijoković sombor sport srđan kovač veljko petraković