Bez bodova u Novom Sadu i Futogu

Somborski rukometni drugoligaši doživeli su poraze na gostovanjima.

Foto 32450Somborelektro je u derbiju kola poklekao protiv novosadske Slavije. Konačnih 31:29 (16:14). Iako su u većem delu susreta domaći rukometaši imali blagu prednost, prelomni momenti dogodili su se na ulasku u poslednjih deset minuta igre. Pri rezultatu 25:25 igrači Slavije prave mini seriju od 3:0 i susret uvode u mirnu završnicu. Najefikasniji u redovima gostiju bili su Ivančević (8), Kolarić (7) i Miskin (6). Somborci nakon drugog kola bez pobede ostaju petoplasirani sa četiri boda manje u odnosu na vodeće Pančevce, koji će narednog vikenda gostovati u Somboru.
Poraz su doživeli i rukometaši riđičkog Dalmatinca. Metalac je pred svojom publikom slavio 36:30 (14:17). Odlično izdanje iz prvog dela gosti nisu uspeli da prenesu u nastavak. Svega osam minuta bilo je dovoljno igračima Metalca da steknu nedostižno vođstvo i spreče iznenađenje. Riđičani su na bezbrižnoj pziciji u sredini tabele. Predstoji im duel sa poslednjeplasiranim Zrenjaninom.
Rukometašice Ravangrada meč 16. kola igraju u utorak. Gostuju Temerinu, koji zauzima poziciju u donjem domu prvoligaškog karavana. Somborke su šestoplasirane.
@ Pon, 16.04.2018. 07:20
mrk somborelektro riđica rk dalmatinac rk metalac futog rk pančevo rk slavija novi sad rk zrenjanin rukomet sela sombor sport žrk ravangrad žrk temerin