Prigrevčani bez šanse u Mostongi

Somborelektro - PIK Prigrevica 24:17 (12:10)

Foto 32447Foto 32448GH Mostonga. Gledalaca oko 200. Sudije: Martinović i Ćirković. Sedmerci: Somborelektro 4 (2), PIK Prigrevica 3 (1). Isključenja: Somborelektro 10 minuta, PIK Prigrevica 14 minuta.
Somborelektro: Maksimović, Kolarić 4, Ivančević 9, Hinić, Jović, Krbavac, Miskin 2, Jokić 2, Gradinski, Vukas, Kuzeljević 1, Aleksić, Zorić 6, Svilar, Prepalaj.
PIK Prigrevica: Vujnović, Miočinović,Ćeran, Kozlovački 2, Ćupović, Savić, Radosav 1, Tepavac 6, Mandić 1, P. Đurasinović, Grozdanić 4, Čule 1, A. Đurasinović, Lovrić 2, Čović, Šuša.
Zaslužen trijumf somborskog sastava u okružnom derbiju. Gosti su u prvom delu, serijom u samoj završnici, uspeli da zadrže korak, ali su u nastavku, posebno u odlučujućih 15 minuta domaći preuzeli kontrolu i mirno priveli meč kraju. Odličnom odbranom u drugom delu sveli su gostujući napada na svega sedam pogodaka. Najefikasniji u redovima Somborelektra bio je Marko Ivančević. Naš tim je sedmoplasirani, ali sa svega četiri boda manje u odnosu na vodeći Radnički 1958 iz Šida.
Planiranu pobedu zabeležili su i rukometaši Dalmatinca. Ubedljivih 38:24 (18:12) protiv nejakog Radničkog iz Jaše Tomića. Riđički sastav je ovim trijumfom inapravio veliki korak ka gornjoj polovini tabele. Našim drugoligašima predstoje teška gostovanja. Riđičani će put Nove Pazove, dok Somborcima predstoji duel sa alibunarskom Budućnošću.
Ekipa Ravangrada poražena je i drugi put u svega nekoliko dana. Fenjeraš Želja je slavio rezultatom 27:21 (8:6). Somborke u narednom kolu dočekuju nepogrešivi Sloven iz Rume.
@ Uto, 14.11.2017. 00:13
druga liga - sever marko ivančević mrk somborelektro prva liga - sever riđica rk budućnost alibunar rk dalmatinac rk nova pazova 1957 rk pik prigrevica rk radnički 1958 šid rk radnički jaša tomić rukomet sela sombor sport žrk ravangrad žrk sloven ruma žrk želja