Gošće na iskustvo

ŽRK Ravangrad - ŽRK Mokrin 21:27 (11:13)

Foto 32378 GH Mostonga. Gledalaca oko 70. Sudije: Boškov i Marković (Vrbas). Sedmerci: ŽRK Ravangrad 5 (5), ŽRK Mokrin 5 (5). Isključenja: Ravangrad 6 minuta, Mokrin 10 minuta.
ŽRK Ravangrad: Benjak 4, Horvat, Orlić 1, Šveljo, Kojić 1, Beljanski 2, Sadiković, Srećković 1, Lazić 6, Anja Nimak 6, Lončar, Basta, Korać.
ŽRK Mokrin: Đukić, Mišković 11, Antin 4, Mirčić, Ladičorbić, Radaković 6, M. Kecić, Čordarov, Knežev 2, Prodanov, D. Kecić, Jovica 3, Bajkin 1, Ziramov.
Sastav iz Mokrina zasluženo je slavio u derbiju ove runde Prve lige. Drugoplasirani tim lige je dokazao da je u ovom momentu kvalitetniji sastav, ali i koliko iskustvo u rukometnom takmičenju mnogo znači. Gošće su bile čvršće u odbrani, ali i sigurnije u napadu. Uspele su potpuno da isključe iz igre najboljeg strelca somborskog tima Sanju Srećković i time završile dobar deo posla. Meč je rešen u prvoj polovini nastavka. Napravile su seriju od 8:4 i stigle do nedostižne prednosti za mladi somborski sastav. Sudijski dvojac bio je daleko od potrebno nivoa za ovakav susret.
Somborke su ovim porazom pale na pet ligaško mesto. Ipak, eventualnim trijumfom nad poslednjeplasiranim Željom imaće priliku da se vrate među najbolja tri tima prvoligaškog karavana.
@ Čet, 09.11.2017. 09:19