Krajinović nastavio seriju pobeda

Somborac će igrati glavni turnir Kremlj kupa. Bila je ovo 12 pobeda našeg tenisera u nizu.

Foto 31713Filip je u izuzetno interesantnom finalu kvalifikacija savladao Uladimira Ignatika sa 2:1 (6:7, 7:5, 6:3). Koliko je izjednačen bio ovaj susret pokazuje podatak da je Belorus taj brejk prvog seta dobio tek posle 22 odigrana poena (12:10). Filip je u nastavku uspešno odgovorio na sve napade protivnika i strpljivo čekao svoju šansu. Prilika za brejk ukazala se pri vođstvu 6:5 i naš teniser je nije propustio. Umesto nastavka dobre serije, Filip se u odlučujućem setu sa brejkom zaostatka. Ignatik je poveo 0:3 međutim dalje od toga nije mogao. Narednih šest gemova dobio je naš igrač i zasluženo se plasirao u glavni turnir. Debitantski nastup otvoriće duelom sa petim nosiocem, domaćim predstavnikom Andrejom Rubljevim. Devetanestogodišnji Rus zauzima 35. mesto na atp listi. Dva tenisera do sada nisu odigrala međusobni susret.
Filip je samim plasmanom osvojio 12 atp poena, a ukoliko zabeleži startni trijumf učinak će popraviti za dodatnih 20 bodova. Jedna pobeda u glavnom žrebu vredi više od 12 hiljada dolara. Pobeda obezbeđuje duel protiv boljeg iz duela Lajović (srb) - Berankis (ltu).
@ Pon, 16.10.2017. 05:45
andrey rublev atp dušan lajović filip krajinović kremlin kup kvalifikacije ricardas berankis sombor sport