Domaći slavili u derbiju

MRK Somborelektro - Dalmatinac (Riđica) 29:25 (16:13)

Foto 32158Foto 32166GH Mostonga. Gledalaca oko 200. Sudije: Rakićević i Joksović (oba Novi Sad). Sedmerci: Somborelektro 5 (4), Dalmatinac 5 (5). Isključenja: Somborelektro 14 minuta, Dalmatinac 12 minuta.
Somborelektro: Maksimović, Ivančević 11, Veselovski, Jović 3, Krbavac, Miskin 7, Jokić 3, Gradinski, Vukas, Kuzeljević, Kolarić 5, Oros, Svilar, Prekpalaj, Zeljko.
Dalmatinac: Marko Vojvodić, Olujić 5, Ležaić 6, Strahinja Macura 2, Graovac, Komazec 1, Milanko 1, Bulović, Nikolić, Vagić, Vujičić, Miloš Vojvodić, Kolundžić 10, Vulinović, Gardijan, Aleksandar Macura.
Zaslužena pobeda Somboraca koji su u finišu prvog dela preuzeli vođstvo i do kraja ga nisu ispuštali. Rukometaši Somborelektra su u poslednja tri minuta napravili mini seriju 3:1 i znatno mirnije otišli na pauzu. Bolje su domaći počeli i nastavak, pa su posle dva minuta igre imali pet golova viška. Međutim, strpljivi Riđičani su do 53. minuta spustili zaostatak na samo jedan gol (24:23). Međutim, nisu uspeli da nastave u tom tempu. Somborci u narednih pet minuta prave seriju 4:0 i rešavaju pitanje pobednika. Trećom uzastopnom pobedom somborski sastav je dospeo na četvrtu drugoligašku poziciju, dok su Riđičani sa svega dva osvojena boda na 11. mestu.
Dalmatinac u nedelju (19 časova) dočekuje petoplasiranu Prigrevicu. Somborelektro će na gostovanje fenjerašu Titelu.
@ Čet, 12.10.2017. 13:38
druga liga - sever mrk somborelektro riđica rk dalmatinac rk pik prigrevica rk titel rukomet sela sombor sport