Crveno - beli slavili u derbiju

Sloga - Radnički 1:3 (1:2)

Foto 1053Igralište u Čonoplji. Gledalaca oko 250. Sudija: Krušić (Kanjiža). Strelci: Vemić u 29. minutu za Slogu, a Lučić u 7., Resanović u 27. i Žeželj u 89. minutu za Radnički. Žuti kartoni: Purić i Rebić (Sloga), Šimon, Vidović, Martinović i Tevanović (Radnički).
Sloga: Zorić, Rebić, Lovrić (Ninković), Kemenj, Tubić, Milošević, Radeka (Mitrović), Vukas (Bubanja), Vemić, Konjović, Purić.
Radnički: Bulović, Lukić (Žeželj), Šimon (Radev), Josić, Vidović, Martinović (Tevanović), Čuljak, Bošković, Lučić, Resanović, Kovačević.
Somborski reprezenti u Vojvođanskoj ligi odigrali su pravi prvenstveni susret, ne posebno kvalitetan, ali izuzetno dinamičan i uzbudljiv. Slavio je tim koji je pružio konkretniju igru. Somborci su poveli već u sedmom minutu. Bošković je odlično izveo korner, a Lučić sa tri metra glavom skrenuo loptu u gol. Rani zaostatak prilično je uzdrmao domaći tim koji nije uspevao da odgovori na agresivnu igru rivala. Fudbaleri Radničkog organizovali su nekoliko ozbiljnih napada, ali bez prave završnice. Ipak, u 27. minutu Lučić asistira Resanoviću koji sa desetak metara plasira pored nemoćnog Zorića. Sigurno vođstvo je uljuljkalo Somborce, a to je kaznio dojučerašnji član Radničkog, Vemić. Odlično je skočio i sa par metara glavom poslao loptu iza Bulovića. Čonopljanci su posle jedne trapave reakcije domaće odbrane mogli do izjednačenja, međutim isprečila se stativa. Nastavak je bio vrlo uzbudljiv, ali manje kvalitetan. Čonopljanci su jalovo napadali, dok su gosti znalački kvarili igru. Najveći deo pokušaja igrača Sloge završavao je u Bulovićevom naručju. Ozbiljnu priliku domaći su imali iz slobodnog udarca sa 18 metara. Šut Tubića je od živog zida završio u korneru. Kako je vreme odmicalo pritisak Sloge je jenjavao, a kontre crveno - belih bile sve opasnije. Uporni Radev je stvorio priliku Resanoviću koji je šutirao iznad gola, a samo nekoliko minuta kasnije postavljen je konačan rezultat. Lučić je odlično prošao po levoj strani, povratnom pronašao debitanta Lazara Žeželja koji je sa sedam metara loptu zakucao u mrežu Zorića. Slogu narednog vikenda putuje u Adorjan. Radnički dočekuje trenutno vodeći Srbobran.
Područna liga: Borac (Bački Gračac) - Stanišić 1:2 (Štrbac i Hoscieslavski), ŽAK - Slavija (Pivnice) 1:2.
@ Ned, 08.10.2017. 02:33
bošković bulović čonoplja fk borac bački gračac fk radnički fk slavija pivnice fk sloga fk stanišić fk žak fudbal lučić područna liga resanović sombor sport vemić vojvođanska liga - sever žeželj zorić