Bitan trijumf crveno-belih

Bačka - Radnički 1:2 (0:2)

Foto 1053Igralište u Pačiru. Gledalaca oko 60. Sudija: Repček (Vrbas). Strelci: Miličić u 89. minutu za Bačku, a Resanović u 43. iz kaznenog udarca i 45+2 za Radnički. Žuti kartoni: Grgić, Ikraš, Kozoš, Milovanović (Bačka), a Čuljak (Radnički).
Bačka: Vuković, Grgić (Rahić), Ikraš (Jerković), Trbović, Dragić, Kalinić, Miles (Temunović), Milovanović, Šotra, Miličić, Kozoš.
Radnički: Bulović, Sazdanić, Šimon, Josić, Vidović, Petreš, Miletić (Tevanović), Matijević (Čuljak), Bošković, Resanović, Karas (Kovačević).
Somborski tim je u većem delu susreta bio bolji rival i zaslužio pobedu. Domaći su u samom finišu iskoristili ležernost gostiju, prepolovili zaostatak i opasno pretili. Srećom, u poslednjim trenucima meča propustili su priliku da stignu do prvog boda u sezoni. Ekipa Radničkog je od starta nametnula tempo i stvarala prilike. Odličnim interevencijama golman Vuković je čuvao egal. Ipak, stvari su na svoje mesto došle u poslednjim momentima poluvremena. Kozoš je u 43. minutu srušio Resanovića, koji je najstrožu kaznu sam realizovao. Nepuna tri minuta kasnije bilo je 2:0 nakon fenomenalne kontre crveno - belih. Milorad Resanović je dobio loptu u prostor, usledio je lažnjak i mirna egzekucija sa desetak metara. Somborci su i u nastavku bili ozbiljniji rival, međutim skupo ih je moglo koštati opuštanje u završnim trenucima. Pred istek regularnog toka Miličić je smanjio rezultat pa je u nadoknadi vremena viđena prava opsada gola Radničkog. Bulović je odličnom interevencijom u 93. minutu sprečio izjednačenje.
Somborski sastav će, posle maksimalnog učinka na prethodna dva gostovanja, u subotu (16:00) ugostiti Tisu iz Adorjana, koja je u ovom kolu savladala Tavankut sa 3:0. Vojvođanska liga - sever
Područna liga: OFK Kula - ŽAK 1:2.
Međuopštinska liga - 1. razred: Dunav - Omladinac (Bukovac) 0:0, Aleksa Šantić - Kordun 2:1.
@ Pon, 11.09.2017. 02:38
bački monoštor bukovac fk aleksa šantić fk bačka pačir fk dunav fk kordun fk omladinac fk radnički fk tavankut fk tisa adorjan fk žak fudbal kljajićevo marko bulović međuopštinska liga - 1. razred milorad resanović ofk kula područna liga sela sombor sport vojvođanska liga - sever