„Lični” putuju u Zrenjanin

Odigran je somborski basket turnir Roda 3x3 u okviru Prvenstva Srbije.

Foto 31583 Učestvovalo je 19 ekipa, a takmičenje se odvijalo u dve uzrasne kategorije, seniorskoj odnosno kadetskoj. Glavni turnir osvojila je ekipa „Lični” u sastavu Stefan Ljubenković, Aleksandar Živojin Danilović, Aleksandar Sokolović i Nemanja Miščević. Savladali su u finalu (21:15) „Extra Auto Zukić” (Petar Perunović, Martin Matović, Aleksandar Miljanić, Stefan Ratković). Trećeplasirana je ekipa Kafana Rašlje koju su činili Nemanja Pavkov, Mihajlo Lončar, Igor Arnaut i Darko Arnaut. Najbolji igrač turnira je Aleksandar Sokolović (Lični), dok je nagrada za najboljeg trojkaša otišla u ruke Marka Benčića (Restoran Nina 025). Pobedničkom sastavu je pripala novčana nagrada (40.000 dinara) i mesto na završnici Prvenstva Srbije u Zrenjaninu. Ekipa „Vučji podrum” (Stevan Prečanica, Dimitrije Vujko, Momčilo Cvetičanin i Marko Radosavljević) bila je najbolja u kadetskoj konkurenciji. Iza njih su ostali „Ozbiljni momci” iz Subotice i trećeplasirani Salaš u Srcu grada (Igor Ilić, Stefan Racić Berić, Milan Vukičević i Marko Drljača). Igrač kadetskog turnira bio je Stevan Prečanica član pobedničkog tima.
- Nagrade i priznanja uručili su Miloš Aleksić, potpredsednik Sportskog saveza grada Sombora i Dejan Dimitrijević predstavnik Košarkaškog saveza Srbije. Gost turnira bio je Nikola Jokić iz ekipe Denver Nugets - saopštili su domaćini takmičenja koje je upriličeno u okviru manifestacije Somborsko sportsko leto.
@ Sre, 26.07.2017. 04:07
aleksandar sokolović basket de4jan dimitrijević ekipa lični extra auto zukić kafana rašlje marko benčić miloš aleksić nikola jokić roda 3x3 sombor somborsko sportsko leto sport sportski savez grada sombora stevan prečanica vučji podrum