Bečejci na pragu Srpske lige

Somborski predstavnici u Vojvođanskoj ligi - sever su u poslednjoj rundi osvojili samo bod.

Foto 30619Bilo je ovo ispostavlja se odlučujuće kolo četvrtog fudbalskog ranga. Vodeći Bečej 1918 je savladao Radnički sa 3:0, dok je u isto vreme na terenu u Čonoplji Sloga remizirala sa Potisjem (3:3) te je bodovna prednost lidera, sa dva povećana na četiri boda, pred poslednja dva kola. Bečejcima je za plasman u Srpsku ligu dovoljno da ostanu neporaženi u duelima sa ekipama sa dna, Suboticom odnosno Tekstilcem. Radnički je u duelu sa vodećim timom lige odolevao do 35. minuta. Tada je najbolji pojedinac susreta, Đuričin, petom sa dva metra doveo svoj tim u vođstvo. Isti igrač je u 42. minutu imao priliku da udvostruči prednost sa bele tačke, međutim talentovani golman Jeličić je zaustavio njegov šut sa bele tačke. Ipak u 55. minutu domaći su postigli drugi pogodak, da bi već u 66. bio postavljen konačan rezultat. Radnički naredne subote (17 sati) dočekuje ekipu Vrbasa, a ukoliko žele da prvenstvenu trku završe u gornjem delu tabele Somborcima je neophodna pobeda. Drugu godinu za redom Sloga će takmičenje u ovom rangu okončati na drugom mestu, bez obzira na ishode poslednja dva kola. Predstoji im gostovanje u Srpskom Miletiću. VFL - sever
Jedan od najefikasnijih duela ovosezonskog takmičenja u Područnoj ligi odigran je u Sivcu. Somborski ŽAK je protiv Poleta slavio sa 7:5 i osiguran mesto u ovom rangu. Izuzetno bitan duel predstoji fudbalerima Šikare. Oni danas (16:30) dočekuju Slaviju iz Pivnica. PFL Sombor
@ Ned, 21.05.2017. 03:41
čonoplja fk bečej 1918 fk polet sivac fk potisje kanjiža fk radnički fk slavija pivnice fk sloga fk žak fudbal ofk šikara područna liga sombor sombor sport vojvođanska liga - sever