Preokretom do trijumfa u gradskom derbiju

RK Sombor - MRK Somborelektro 28:25 (12:12).

Foto 2179GH Mostonga. Gledalaca oko 300. Sudije: Kovačević i Antić. Sedmerci: Sombor 6 (3), Somborelektro 4 (2). Isključenja: Sombor - 8. minuta, Somborelektro - 18. minuta.
Sombor: Bulović, Holjevac, Dragaš 1, Macura 5, Cvetković 1, Zelić 1, Vorkapić, Ležajić 4, Jelić, Jakob, Radaković 7, Simić, Zorić 6, Kovač, Andrić, Živković 3.
Somborelektro: Brdarić, Ma. Šuša, Ivančević 8, Kolarić 5, Jović 3, Krbavac, Miskin 3, Jokić 4, Gradinski, Vukas, Kuzeljević 1, Aleksić 1, Svilar, Gulači, Maksimović, Mi. Šuša.
Okršaj somborskih trećeligaša završen je prvom, istorijskom pobedom RK Sombor. Meč je rešen u poslednjih 15 minuta. Domaći su uspeli da dostignu prednost Somborelektra i zatim mirno privedu utakmicu kraju. Svega deset minuta, od 45. do 55. minuta, bilo im je dovoljno da sa gola zaostatka stignu do pet pogodaka prednosti, što je, ispostavilo se, bila nedostižna prednost za talentovane rukometaše Somborelektra. Najefikasniji na meču bili su Marko Ivančević kod gostiju i iskusni Miloš Radaković u redovima Sombora.
Prva liga Srbije - Vojvodina: Laki (Crvenka) - ŽRK Ravangrad 34:29 (20:16). Somborke večeras igraju odloženi susret protiv Temerina, a zatim u nedelju dočekuju mesto bolju Mladost iz Srpske Crnje.
@ Uto, 16.05.2017. 10:02
marko ivančević miloš radaković mrk somborelektro prva liga srbije - vojvodina rk sombor rukomet sombor sport treća liga - bačka žrk laki crvenka žrk mladost srpska crnja žrk ravangrad žrk temerin