Resanović oteo pobedu gostima

Radnički - Mladost (Turija) 2:2 (1:1)

Foto 1053Gradski stadion. Gledalaca oko 100. Sudija: Ćalasan (Kula). Strelci: Vemić u 19. i Resanović u 90. minutu za Radnički, a Vasić u 34. i Trivić u 75. minutu za Mladost. Žuti kartoni: Martinović i Jovanović (Radnički), Savović i Vasić (Mladost).
Radnički: Pavasović, Martinović, Kovačević, Lukić (Knežević), Josić, Tevanović, Jovanović (Nenadić), Čuljak, Lučić (Karas), Resanović, Vemić.
Mladost: Marović, Živanović, N. Srdanov, Gašić, Mrđan, Simendić, Savović, Vasić, Filipović (Radovanović), M. Srdanov, Trivić.
Domaći tim je poveo golom Vemića. Knežević je oduzeo loptu na sredini, odlično u prazno uposlio mladog napadača koji je mirno u situaciji jedan na jedan plasirao loptu iza leđa Marovića. Imali su gosti svoje prilike, a najbolju je propustio Mrđan. Ubacio je Miladin Srdanov, a štoper gostiju glavom šutirao pored gola. Gosti su do izjednačenja stigli u 36. minutu. Sa ivice šesnaesterca precizno je šutirao Vasić. Čuljak je u finišu prvog dela imao priliku da vrati vrati vođstvo domaćem timu. Posle prodora Lučića nije uspeo, sa tri metra, da pogodi mrežu Mladosti. Nastavak meča počeo je odličnom prilikom domaćih. Resanović je odlično pružio loptu u prazno za Vemića koji se našao u preslikanoj situaciji iz prvog dela. Na njegovu nesreću Marović je ovog puta ostao na nogama i odbranio udarac. Dva minuta kasnije šansu je imao i špic gostiju Filipović. Gosti su kako je vreme odmicalo preuzimali igru, a u 75. minutu došli su i do vođstva. Trivić je neodbranjivo opalio sa petnaestak metara iskosa. Kad su svi pomislili da će Radnički doživeti prvi prolećni poraz na domaćem terenu Resanović je izjednačio u nadoknadi. Josić je odlično skočio na penalu, spustio loptu saigraču koji sa petnaestak metara pogađa bliži ugao Marovićevog gola.
Narednog vikenda crveno-bele očekuje lokalni derbi. Gostuju drugoplasiranoj Slogi. Inače, Čonopljanci će susret ovog kola odigrati u nedelju u Adorjanu. Vojvođanska liga - sever
Područna liga: ŽAK - Borac (Bački Gračac) 2:3, Mladost (Kruščić) - OFK Šikara 4:2.
@ Sub, 22.04.2017. 22:43
fk borac bački gračac fk mladost kruščić fk mladost turija fk radnički fk sloga fk tisa adorjan fk žak fudbal milorad resanović nenad čuljak nikola vemić ofk šikara područna liga sombor sport strahinja lučić trivić vojvođanska liga sever