Najzad trijumf Riđičana

Dalmatinmac - Metalac 29:26 (15:12)

Foto 28786Hala u Riđici. Gledalaca oko 100. Sudije: Jorgić i Teslić (obojica Novi Sad). Sedmerci: Dalmatinac 6 (6), Metalac 2 (1). Isključenja: Dalmatinac 12 minuta, Metalac 2 minuta.
Dalmatinac: Miloš Vojvodić, Pilja, Olujić 2, Marko Vojvodić, Šveljo, Ležajić 3, S. Macura 4, Graovac 3, Bulović, Nikolić 15, Lovrić, Manojlović 2, Vučković, A. Macura, Vagić.
Metalac: Zec, Kokić 1, Ilić 3, Milić 4, Ilijin 7, Bilić, Manojlović 2, Krivošija 3, Jovanović, Devetak 6, Jojić.
Dominantna figura meča bio je Miroslav Nikolić strelac 15 pogodaka. On je u samoj završnici preuzeo odgovornost na sebe i sa četiri vezana gola, od 55. do 58. minuta otklonio sve dileme. Gosti su na ulasku u poslednjih pet minuta igre uspeli da se primaknu na svega gol zaostatka. Ovim trijumfom Riđičani su pretposlednju ligašku poziciju prepustili sastavu Budućnosti. Sastavu Dalmatinca predstoji derbi začelja u Vladimirovcu.
Treća liga Bačka - 6. kolo: Graničar - Borac 25:25, Somborelektro - Sombor 32:29, Rusin - PIK Prigrevica 25:32, Grafičar - Vojput 2 igra se u sredu od 15 sati u Bezdanu.
@ Uto, 01.11.2016. 14:13
bezdan gakovo mrk somborelektro riđica rk borac bački gračac rk dalmatinac rk grafičar rk graničar rk metalac futog rk pik prigrevica rk rusin ruski krstur rk sombor rk vladimirovac rk vojput 2 rukomet sela sombor sport