Autogolom častili goste

Radnički - Budućnost 1:1 (1:0)

Foto 1053Foto 4927Foto 1051Gradski stadion. Gledalaca oko 150. Sudija: Vasiljević (Od​žaci). Strelci: Lučić u 35. minutu za Radnički, a Baljak autogol u 88. minutu za Budućnost. ​Žuti kartoni: Miletić i Čuljak (Radnički), Živojinov (Budućnost). Crveni karton: Ilić u 48. minutu (Budućnost).
Radnički: Zorić, Martino​vić, Gnjatović, Lukić, Baljak, Čuljak, Kozlina (Kovačević), Miletić, Lučić (Petković), Resanović (Tevanović), Karas.
Budućnost: Kosturanov, ​Krstić, Štefek, Lalatović (Živojinov), Latinović (Ardalić), Rodić (Malidžan), Ćetković, Vučković, Ilić, Sekulić.
Malo je nedostajalo da somborski tim napravi iznenađenje protiv favorizovanih gostiju. Sastav iz Gložana je sve do isključenja Ilića bio u podređenom položaju, međutim u poslednjih pola sata potpuno su preokrenuli meč u svoju korist. Somborci su sa igračem više prepustili igru sastavu iz Gložana što ih je na kraju koštalo trijumfa. Vodeći gol postigao je Strahinja Lučić. Karas je započeo akciju, Resanović prosledio do Miletića koji spušta loptu do Lučića. Napadač domaćih je vrlo dobro primio, a zatim iz koraka napravio prostor za realizaciju. Mirno je plasirao ispod Kosturanova. Samo što je krenuo drugi deo usledilo je isključenje veziste gostuju Ilića koji je za nepun minut zaradio dva žuta kartona. Gol i igrač više neočekivano su umirili domaći tim, posebno nakon što je Miletić pogodio stativu. Opalio je sa 18 metara, međutim lopta nije htel u gol. Propuštena šansa „ponela” je goste. Iskusna ekipa iz Gložana preuzela je inicijativu sa igračem manje i uspeli da organizuju nekoliko dobrih napada. Talentovani golman Zorić je odlično zaustavio pokušaje Vučkovića i Malidžana. Ipak, do izjednačenja su stigli potpuno neočekivano u 88. minutu. Centaršut sa desne strane Baljak je skrenuo u sopstvenu mrežu. Naredni rival Radničkog biće Potisje. Susret u Kanjiži igra se u nedelju.
Sloga je poražena u derbiju kola. Bečej 1918 je slavio sa 3:0 (0:0) i učvrstio se na liderskoj poziciji. Čonopljancima predstoji susret sa Vrbasom. Vojvođanska liga - sever
Bitan, prvi trijumf u sezoni zabeležili su fudbaleri ŽAK-a. Rezultatom 2:1 dobili su bačkopalanački sastav Krila Krajine. Crno-beli su najzad izmakli iz donjeg doma Područne lige. Preostali mečevi igraju se u nedelju.
@ Sub, 10.09.2016. 23:29
čonoplja fk bečej 1918 fk budućnost gložan fk krila krijine bačka palanka fk potisje kanjiža fk radnički fk sloga fk žak fudbal područna liga resanović sela sombor sport strahinja lučić vojvođanska liga - sever zorić