Najmlađi do ekipne bronze

Kajakaši bezdanskog Dunava osvojili su treće mesto u ekipnoj konkurenciji Prvenstva Vojvodine u mini kajaku.

Foto 28605Foto 28604 Najmlađim članovima kluba pripalo je deset medalja, od kojih je čak šest bilo zlatnog sjaja. Bezdanci su dominirali u pojedinačnim trkama na hiljadu metara. Prvaci Vojvodine postali su Mihajlo Dadić (konkurencija 10 godina), Nikolas Andrić i Boglarka Eđed (11 godina), te Emilia Horvat kod trinaestogodišnjakinja. Svoj nastup u Bačkoj Palanci na najvišem postolju završio je još dvojac Mihajlo Dadić i Daniel Kufner u konkurenciji detogodišnjaka, te kombinovani četverac 10-11 godina koji su činili Levente Kevago, Daniel Kufner, Nikolas Andrić i Arnold Barta.
Desetogodišnjakinja Eleonora Nađ bila je odlična u jednosedu pionirki. Međutim za malo je ostala bez najsjajnije medalje, baš kao i dvojac Norbert Sloboda - Kristian Kiš u konkurenciji pionira do 12 godina. Poslednja dva postolja za Dunav prigrabili su Norbert Sloboda (12 godina) i Jenifer Bošnjak (13 godina) u jednosedu na hiljadu metara.
@ Uto, 09.08.2016. 03:45
arnold barta bezdan boglarka eđed daniel kufner eleonora nađ emilia horvat kk dunav kristian kiš levente kevago mihajlo dadić mini kajak nikolas andrić norbert sloboda prvenstvo vojvodine sela sombor sport