Kovač šampion, Liščević stao u finalu

Juniori somborskih rvačkih klubova bili su uspešni na Prvenstvu Srbije grčko - rimskim stilom. Rvači Sokola proglašeni su najbolju ekipu takmičenja.

Foto 27925Foto 27923 Pojedinačno državno prvenstvo u rvanju održano je u Kragujevcu. Najzapaženiji somborski borac bio je Srđan Kovač član RK Soko. Njemu je pripao naslov u kategoriji do 50 kg. Zabeležio je četiri ubedljive pobede i dokazao da je trenutno bez ozbiljne konkurencije u svojoj kategoriji. Kovač je nastavio dominaciju iz kadetske konkurencije, gde je bio uzastopni prvak Srbije. Juniori Sokola osvojili su još četiri bronzana odličja i doneli svom timu ekipnu titulu. Trećeplasirani u svojim kategorijama bili su: Bogdan Beljanski, Stefan Sukno, Petar Pavluković i Aleksandar Lazar
Medalju sa juniorskog šampionata donosi i Rvački klub Radnički. Stefan Liščević je zauzeo drugo mesto u kategoriji do 66 kilograma. U njegovoj konkurenciji nastupilo je 12 izuzetno kvalitetnih takmičara. - Nadali smo se zlatnoj medalji, ali ne smemo biti nezadovoljni ni drugim mestom - izjavio je trener Radničkog Milan Marić
U nastavku vesti pogledajte izveštaj sa Kup malih šampiona u rvanju grčko-rimskim stilom
Na takmičenju je bilo 143 takmičara, 25 ekipa iz osam država. Rvači Radničkog su nastupili sa 12 takmičara i osvojili četiri medalja. Bronze su pripale Davidu Bodonjiju (do 44 kg), Aleksandru Đurkoviću (do 48 kg), Jovanu Mariću (do 47 kg) i Damjanu Lakatošu (do 65 kg). Bez medalja su ostali: David Mazinjanin, Srđan Todorović, Nemanja Jančić, Stefan Marić, Gregor Sekulić, Aljoša Ilić, Ognjen Todorović i Dušan Maćešić.
@ Uto, 24.05.2016. 03:12
aleksandar lazar bogdan beljanski juniori kragujevac kup malih šampiona milan marić petar pavluković prvenstvo srbije rk radnički rk soko rvanje sombor sport srđan kovač stefan liščević stefan sukno zrenjanin