Najmlađi na terenu rešio derbi začelja

Radnički - Polet 3:1 (1:0)

Foto 1053Gradski stadion. Gledalaca oko 100. Sudija: Zinaja (Subotica). Strelci: Vemić u 35. i 70. minutu iz jedanaesterca i Tevanović u 84. minutu za Radnički, a Stefan Komazec u 52. minutu za Polet. Žuti kartoni: Tevanović, Karas i Zorić (Radnički), S. Komazec i N. Komazec (Polet). Crveni kartoni: Pavasović (Radnički), Đurišić i Vukelić (Polet).
Radnički: Pavasović, Tevanović, Vaci, Lukić, Josić, Martinović, Sekulić, Gnjatović (Zorić), Karas (Kovačević), Vemić, Romić (Nenadić).
Polet: Đurišić, Medojević, Karin (Romić), Strahinja Komazec, Bosnić, Maksimović, Vukelić, N. Komazec, Zejak (Marković), Tomaš, Stefan Komazec.
Dvostruki strelac Nikola Vemić obeležio je susret rivala sa začelja Bačke lige. Somborski sastav je ovim trijumfom uhvatio priključak u borbi za opstanak. Radnički je poveo golom šesnaestogodišnjeg fudbalera. Kombinovali su Karas i Romić, koji potom šalje loptu na drugu stativu. Odličan prijem i sigurna realizacija Vemića za toliko željeno vođstvo. Već u narednom napadu nova prilika za Vemića. Šutirao je pored golmana Đurišića, ali i pored gola. Odličnu priliku do poluvremena propustio je i Luka Karas. Gosti su iz jedine prilike na meču, stigli do izjednačenja. Stefan Komazec je iskoristio grešku Pavasovića i odlično pogodio iz mrtvog ugla. Domaći tim je sve karte bacio u napad. Ofanaziva se isplatila se u 76. minutu. Karas je nepropisno zaustavljen u kaznenom prostoru, a najstrožu kaznu u novo vođstvo pretvorio je Nikola Vemić. Pobedu najmlađen tima lige potvrdio je još jedan tinjdžer, desni bek Slobodan Tevanović. U narednih sedam dana, na programu je dva kola. Crveno-beli u sredu gostiju Tavankutu, a zatim, u subotu, na Gradskom stadionu dočekuju „ljutog rivala”, ŽAK. Crno - beli su u poslednjem kolu poraženi od lidera Bratstva sa 3:0. Na Igralištu kraj pruge, u sredu, gostuje Bačka iz Pačira. Sloga u nedelju igra u Turiji. Čonopljanci u vanrednom kolu dočekuju Prigrevčane.
Plej of Kvalitetne lige Vojvodine - pioniri: Železničar (Inđija) - Radnički 2:4 (0:2). Golove za goste postigli su Simić, N. Kovačev, Stanojević i Vujović. Dobru partiju pružili su još Plavšić, Jančić i Negovanović.
@ Sub, 14.05.2016. 23:37
bačka liga čonoplja fk bratstvo 1946 fk mladost turija fk radnički fk sloga fk žak luka karas nikola vemić polet sivac sela slobodan tevanović sombor sport vfl