Sudije kaznile dobru igru gostiju!

Tisa (Adorjan) - Radnički 2:1 (0:1)

Foto 27755 Radnički: Zorić, Tevanović, Kovačević, Josić, Vaci, Sekulić, Gnjatović, Petković (Karas), Vemić (Milošević), Čuljak (Romić).
Nezasluženo su somborski fudbaleri ostali bez bodova na obali Tise. Iako su u većem delu meča bili ravnopravan takmac, poklekli su pod „prepotentnošću” sudijske trojke iz Subotice predvođene Jeknićem. Vetar je diktirao tempo utakmice, ali su rezultat na kraju ipak skrojili „delioci pravde”. Jedini gol za somborski tim postigao je najmlađi fudbaler na terenu Nikola Vemić. Na ulasku u nadoknadu prvog dela staloženim šutem realizovao je „jedan na jedan” sa golmanom domaćeg tima. Par minuta ranije u odličnoj prilici bio je i Radeka. Sudijska trojka je „svoj kriterijum” predstavila već sredinom prvog dela. U 22. minutu, a zatim i u 25. nisu sankcionisali očigledno igranje ruke domaćih fudbalera u kaznenom prostoru. Posao su završili u samom finišu meča, poništivši, zbog navodnog ofsajda, regularan pogodak. Romić je preciznim udarcem glavom, nakon ubacivanja Karasa, savladao golmana domaćeg tima.
Radnički ostaje poslednjeplasirani tim lige Vojvođanske fudbalske lige - Bačka. Naredne subote od 16:30 na Gradskom stadionu gostuje davno obezbeđeni Srbobran. Ukoliko ponovi partiju iz Adorjana najmlađi tim lige Bačke lige može do trijumfa, koji vodi ka izglednijoj poziciji u borbi za opstanak. Verujemo da će delikatnost trenutka prepoznati somborski ljubitelji fudbala i podržati mladi sastav u pokušaju da sačuva ligaški status
@ Pon, 25.04.2016. 04:41
bačka liga fk radnički fk srbobran fk tisa adorjan fudbal karas nikola vemić radeka romić sombor sport vojvođanska fudbalska liga bačka