Bitan trijumf u derbiju začelja

Radnički - Bačka (Pačir) 2:0 (1:0)

Foto 1053Gradski stadion. Gledalaca oko 150. Sudija: Rakić (Apatin). Strelci: Petković u 14. i Sekulić u 50. minutu za Radnički. Žuti kartoni: Vaci, Bobanac, Sekulić, Miletić i Čuljak (Radnički), Puhalak, Cindel, Kozoš, Polovina i Lukić (Bačka).
Radnički: Pavasović, Martinović, Vaci, Lakić (Lukić), Josić, Bobanac (Čuljak), Sekulić, Gnjatović, Petković (Romić), Miletić, Karas.
Bačka: Gabrić, Vujaklija, Vadasi (Vujović), Zec, Ćuk (Bačić), Kozoš, Perazić, Ivšić, Cindel (Lukić), Puhalak.
Zaslužena, prva prolećna, pobeda domaćeg tima. Prvi gol posle zimske pauze u redovima crveno-belih postigao je iskusni Petković u 14. minutu i to posle velike greške golmana Gabrića. Umesto lakog hvatanja, golman gostiju je pokušao sa boksovanjem. Igor Petković je sa gol linije ubacio loptu u nebranjenu mrežu. Somborci su nastavili sa pritiskom i već u 17. Minutu imali novu šansu. Šut mladog Karasa zaustavila je prečka. Novu priliku domaći tim stvara u 32. minutu. Miletić je šutirao glavom sa pet metara, a prečka je još jednom bila saveznik gostiju. Jedinu ozbiljnu šansu gosti su propustili u 44. minutu. Polovina je sa desetak metara šutirao tik pored stative. Tačku na prvi prolećni trijumf stavio je sve bolji Mirko Sekulić u 50. minutu. Solo prodor sa desne strane završio je šutem sa ivice šesnaestarca. Gabrić je bio prekratak. Do kraja susreta domaći tim je organizovao nekoliko ozbiljnih napada no bez dobrog završnog udarca.
VFL Bačka - 19. kolo: Polet (Sivac) - ŽAK 3:2. Treći somborski predstavnik u ovom rangu čonopljanska Sloga, u nedelju gostuje vrlo dobrom Zadrugaru iz Srpskog Miletića.
@ Sub, 02.04.2016. 20:52
čonoplja fk bačka pačir fk polet sivac fk radnički fk sloga fk zadrugar srpski miletić fk žak fudbal igor petković luka karas marko miletić mirko sekulić sela sombor sport vfl bačka